Kino

Atpakaļ

SENIORU SEANSS - LIELĀS ACIS

Lielā zāle

(Big Eyes)
USA, 2015
Biogrāfija, drāma
Garums: 105 min.
Režisors: Tim Burton
Lomās: Amy Adams, Christoph Waltz, Krysten Ritter

Viens no Holivudas ar izdomu visvairāk apveltītajiem režisoriem Tims Bērtons laiž klajā biogrāfisku mākslas filmu „Lielās acis”. Uz reāliem notikumiem balstītā filma būs stāsts par apbrīnas vērto un dažkārt arī komisko mākslinieces Mārgaritas Kīnas dzīvi (viņa kļuva slavena XX gadsimta 50. gados).

Apburošās un mazliet biedējošās milzu acis mākslinieces gleznās atklāj tajās attēloto bērnu – parasti meiteņu – dvēseles dzīles. Neredzēto mākslas darbu dēļ pircēji jo plašāk atver maku. Mārgaritas vīrs iestāsta sievai, ka mākslinieces sievietes darbi nebūs ne populāri, ne pieprasīti, tāpēc pāris nolemj tos piedēvēt vīram Valteram, nevis sievai Mārgaritai.

Uzņēmējdarbība sit augstu vilni, laulātie sekmīgi pārdod gleznas, to kopijas un atklātnes. Slepenā ģimenes vienošanās ļauj sasniegt finanšu pasaules augstākās virsotnes un dara Valteru neiedomājami slavenu. Dzīvesbiedrs arvien vairāk nostumj mākslinieci malā. Viņa apņemas cīnīties par savu vārdu un daiļradi, taču slavas alku apmātais vīrs negrasās atteikties no atzinības un mākslinieka tēla.

Filmu „Lielās acis” radījušas izcilas personības, tajā filmējušies izcili aktieri. Unikālais režisors un vizuālās izteiksmes meistars Tims Bērtons radījis „Betmenu”, „Alisi brīnumzemē” un daudz citu oriģinālu filmu. Fantastikas caurvīto sižetu veidotājs šai drāmai piešķīris īpašu attēla spilgtumu un izmantojis neredzētas krāsas un formas.

Arī aktieru sniegums „Lielajās acīs” ir vērtējams tikpat augstu. Pieckāršā balvas „Oskars” nominante Eimija Adamsa („Amerikāņu afēra”, „Viņa”) un divkāršais balvas laureāts Kristofs Valcs („Atsvabinātais Džango”, „Bēdīgi slavenie mērgļi”) garantē nevainojamu tēlojumu bugi-vugi stilā.

 

Pasākuma valoda: Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodās.

Biļešu cenas: 2.00 EUR, uzrādot pensionāru apliecību

Papildus informācija:

Senioru seansi katra mēneša pēdējā otrdienā par pazeminātu maksu - 2 EUR


– Drukāt dokumentu