Kino

Atpakaļ

SEANSS STUDENTIEM - "OSCAR" BALVAI NOMINĒTĀS ĪSFILMAS 2015

Lielā zāle

Ekskluzīva piecu īsfilmu kolekcija vienā seansā, dodot ieskatu šogad labākajās spēles īsfilmās, kas tika nominētas prestižajai Amerikas Kinoakadēmijas Oskara balvai. Tās pārsteidz ar dažādību un izpratni par žanra potenciālu.

Pirms seansa īsu vieslekciju par īsfilmu žanru un tā attīstību Latvijā un pasaulē sniegs Nacionālā Kino centra vadītāja un kino kritiķe DITA RIETUMA.

TELEFONA ZVANS
(Phone call)
Lielbritānija, 2013
Garums: 21 min.
Režisors: Mat Kirkby

Filma stāsta par kautrīgu dāmu Hezeri (Sally Hawkins), kura strādā par dispečeri palīdzības dienestā. Kad viņa saņem zvanu no noslēpumaina vīrieša (Jim Broadbent), viņa pat nenojauš, ka tas mainīs visu viņas dzīvi.

PARVANA
(Parvaneh)
Šveice, 2012
Garums: 25 min.
Režisors: Talkhon Hamzavi

Jauna afgāņu imigrante ceļo uz Cīrihi, kur iepazīstas ar kādu panku - Emīliju.

SVIESTA LAMPA
(Butter lamp)
Francija, Ķīna, 2013
Garums: 15 min.
Režisors: Hu Wei

Jauna pasaules pilsonis, fotogrāfs, un viņa asistents piedāvā uzņemt bildes ar Tibetas nomadiem, izmantojot atšķirīgus fonus.

BUGALŪ UN GREMS
(Boogaloo un Graham)
Lielbritānija, 2014
Garums: 14 min.
Režisors: Michael Lennox

Džeimzijs un Malahijs ir sajūsmā, kad viņu labsirdīgais tēvs uzdāvina divus cālēnus, par kuriem rūpēties. Pasludinājuši sevi par veģetāriešiem un apzinīgi kopjot savus cālēnus, zēni lolo cerības par savu vistu fermu nākotnē, taču sapņi izgaist, kad vecāki paziņo par gaidāmajām izmaiņām ģimenes dzīvē...

AJA
(Aya)
Izreāla, Francija, 2012
Garums: 39 min.
Režisors: Mihal Brezis, Oded Binnun

Divi svešinieki nejauši satiekas lidostā. Viņš pārpratuma dēļ uzskata viņu par sev nozīmēto šoferi. Viņa, nejaušā paziņas apburta, pat nesteidzas pierādīt pretējo.

 

Pasākuma valoda: Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Biļešu cenas: 4.50 EUR, ieeja STUDENTIEM - 2.00 EUR


– Drukāt dokumentu