Kino

Atpakaļ

SEANSS SKOLOTĀJIEM - JŪLIJAS JAUNKUNDZE

Lielā zāle

Kino Splendid Palace uzsāk jaunu projektu "Kino mīl skolotājus" - regulārus filmu seansus skolotājiem, katra mēneša trešajā trešdienā aicinot uz kādu no mēneša labākajām filmām par īpaši draudzīgu cenu.

Jūlijas jaunkundze
(Miss Julie)
Norvēģija, Lielbritānija, Īrija, Francija, 2014
Drāma
Garums: 129 min.
Režisore: Liv Ullmann
Lomās: Jessica Chastain, Colin Farrell, Samantha Morton, Nora McMenamy

Muiža Īrijā, 19.gadsimta beigas. Vasaras saulgriežu noskaņās, neprātīgas uzdzīves un  sociālo barjeru krišanas noskaņās, Jūlijas jaunkundze un Džons, viņas tēva sulainis, dejo un dzer, apbur un manipulē viens ar otru. Viņa – vīzdegunīga un pēc pazemojuma noilgojusies, viņš – slīpēts, taču rupjš; saistīti savstarpējā riebumā un pievilkšanās spēkā.

Te pavedinoša, te huligāniska, vienlaikus mežonīga un maiga, viņu tuvība noved pie bezcerīgiem plāniem un vīzijas par kopdzīvi… Nezinot, kāds atausīs nākamais rīts, Jūlija un Džons rod Grieķu traģēdijas cienīgu izeju – cildenu un šausminošu.

„Jūlijas jaunkundze” ataino cīņu par varu un dominanci, kas īstenojas pavedinošā un reizē nežēlīgā saspēlē, kurai pretoties nav spēka.. 

"Kino uzdod jautājumus, runā par aktuālo, provocē, analizē. Ilustrē sabiedrības priekšstatus, tendences, iezīmē jaunus uzvedības kodus, uzrāda psiholoģiskas problēmas. Kino ir neatņemama audiovizuālās kultūras sastāvdaļa, kas daudzviet pasaulē cieši integrēta izglītības sistēmā, veidojot skološanas un skološanās procesu daudz atrakīvāku un saistošāku paaudzes vizuālajai domāšanai," par kino kā skolotāja darba instrumentu stāsta kinokritiķe Daira Āboliņa.

Pasākuma valoda: Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

Biļešu cenas: 4.50 EUR, ieeja SKOLOTĀJIEM - 2.00 EUR

– Drukāt dokumentu