Kino

Atpakaļ

LATVIJAS SLAMERIS 2010-2015

Lielā zāle

12. martā kinoteātrī “Splendid Palace” 19:30 notiks līdz šim lielākās un sīvākās Dzejas slama sacensības, bet pēc tām spoken word mākslinieka no Ņujorkas Hovarda Kaca priekšnesumus.
Visi Dzejas slama dalībnieki būs pieredzējuši Latvijas slameri, kuri kopš 2010. gada, kad slami aktīvi sāka notikt dažādās Rīgas vietās, tajos ir piedalījušies un vairākkārt ieguvuši gan dažādu žūriju, gan auditoriju atzinību. Tādēļ var teikt, ka šajā slamā piedalīsies labākie no pēdējās piecgades labākajiem slameriem.
Dzejas slami Rīgā notiek regulāri – vidēji reizi mēnesī, bet retāk arī Daugavpilī un Liepājā. Dzejas slamiem Latvijā ir salīdzinoši neilga vēsture, kamēr pirmais slams pasaulē notika Čikāgā 1984. gadā, bet pēc tam strauji izplatījās visā pasaulē. Atšķirīgās valstīs un kontinentos tiem ir atšķirīgi noteikumi, taču visur slama pamatā ir enerģiska sacensība dzejnieku starpā, kur veiksmīgāko nosaka publikas balsojums un īpaši uzaicinātas žūrijas vērtējums.
Ne vienmēr dzejnieku mēs uzskatām par tādu, kurš būtu gatavs iesaistīties sacensībā, pie tam par tik delikātu lietu, kā paša sarakstīto un piedzīvoto, tomēr slamos to var izmēģināt jebkurš – gan iesācējs, gan tas, kura dzeja jau sen tiek publicēta.
Slams atšķiras no citiem dzejas lasījumiem ar to, ka katram tiek dotas tikai 3 minūtes viena dzejoļa nolasīšanai un vērtēts tiek gan pats teksts, gan tā pasniegšanas veids – dzejolim ir jābūt kā bultai, kas dzejnieka izšauta, rokai nenotrīcot, trāpa desmitniekā.  Pat simboliska balva rada spriedzi un azartu. Šoreiz uzvarētājam tiks EUR 500 no Kultūrkapitāla fonda. It kā tikai spēle, bet tomēr viss pa īstam – īsti dzejnieki, īsti teksti, īsta žūrija, īsta sacensība, īsts uzvarētājs un īsta balva.
12. marta slamā piedalīsies 2010-15 piecgades slameri – Aleksandrs Barons, Kristīne Daukšte, Freds no Daugavpils, Guntis Kursišs, Meļķe, Mix, Linda Skranda no Liepājas, Toms Treibergs un citi. Žūrijā būs pieredzējuši slameru vērtētāji – Rihards Bargais, Inga Gaile, Artis Ostups un publika. Šajā slamā bez balvām nepaliks neviens, par to parūpēsies apgāds “Mansards”
Pēc sacensības visi varēs atslābināties un noskatīties spoken word mākslinieka Hovarda Kaca priekšnesumu. Spoken Word ir tekstā balstīta performance, kurā notiek nepārtraukta vārdu, stāstu, skaņas, kustības un citu izteiksmes līdzekļu saspēle.
Hovards Kacs ir dzimis un audzis Ņujorkā, kur studējis laikmetīgo deju, aktiermākslu,  dziedāšanu un austrumu cīņas. Pēc studijām regulāri uzstājies ar performancēm un lekcijām ASV, Vācijā, Francijā, Itālijā, Šveicē, Izraēlā un Korejā. Kopš 1996. gada Hovardam ir divas dzīves un darba vietas – Ņujorka un Berlīne. Viņš strādā gan kā solo mākslinieks, ko redzēsim arī Rīgā, gan, sadarbībā ar dažādu disciplīnu māksliniekiem, regulāri piedalās starpdisciplināros projektos.
Savā priekšnesumā Rīgā Hovards Kacs būs apvienojis visas savas kaislības  - mūzku, dzeju, kustību un aktiermāklsu.

Biļetes var iegādāties no 8. februāra bezrindas.lv. Pirmajā nedēļā līdz 15. februārim īpašs piedāvājums – pirmās 100 par īpašu cenu –  tikai EUR 4.

Organizē: biedrība “Totaldobže”
Atbalsta: Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, VKKF, ASV vēstniecība Latvijā un apgāds MANSARDS

www.totaldobze.com


– Drukāt dokumentu