Kino

Atpakaļ

ĢENERĀLPLĀNS

Mazā zāle

Latvija, 2016
Dokumentālā filma
Garums: 52 min.
Režisors: Juris Pakalniņš
Scenārija autore: Sanita Jemberga
Pētnieces: Inga Spriņģe un Arta Ģiga
Montāžas režisors: Armands Začs
Producenti: Gints Grūbe, Elīna Gediņa - Ducena

Filma “Ģenerālplāns” ir pētījums par metodēm un paņēmieniem, ko Krievija izmanto, lai izcīnītu uzvaru arvien plašākajā informācijas karā gan Krievijā, gan aiz tās robežām -  Baltijā un citur Eiropā.
Filma parādīs Kremļa izmantotos paņēmienus, nodemonstrēs, kā darbojas Krievijas propagandas mašinērija un atklās, ka viens un tas pats darbības plāns tiek pārbaudīts un likts lietā vairākās Eiropas valstīs.
Lai  šājā karā gūtu panākumus, būtiski strādāt sistemātiski: ierobežot neatkarīgos medijus, garantēt dāsnu finansējumu un paplašināt valstij piederošos masu informācijas līdzekļus, mulsināt un šķelt sabiedrisko domu Rietumos, sēt nostalģiju un ilgas pēc Padomju Savienības aizrobežu krievu kopienās un uzbūvēt ticamu ārējā ienaidnieka tēlu ārpus māmuļas Krievijas robežām.
Lai panāktu visu augstāk minēto, nepieciešams vesels kājnieku karaspēks. Valsts finansē lielu nevalstisko organizāciju tīklu, kas radīts ar vienu vienīgu mērķi: kalpot Krievijas ārpolitikas interesēm ārpus tās robežām un bieži vien nodrošināt nevainojamu aizsegu ciešākiem sakariem ar vietējiem politiķiem. Viena un tā pati cilvēku grupa darbojas dažādās valstīs, izmantojot kopīgu ieroču arsenālu, taču pieņemot dažādas identitātes – pārstāvot nevalstiskās oganizācijas vai darbojoties kā politologi, ekonomikas eksperti vai neatkarīgie vēlēšanu novērotāji.
Kā šis informācijas karš norisinās realitātē? Ko – un vai vispār kaut ko – šajā sakarā dara ES un NATO? Un, visbeidzot, vai Krievijas stratēģijai ir panākumi?
Filma ir Baltijas valstu žurnālistu un filmu studiju Mistrus Media (Latvija), Monoklis (Lietuva) un Allfilm (Igaunija) kopražojums.

Filma latviešu valodā.

Kinoteātrī "Splendid Palace" no 12. marta!

Ieeja:
Darba dienās līdz plkst. 17:59 -  5.00 EUR
Darba dienās no plkst. 18.00 – 6.00 EUR
Sestdien, svētdien un svētku dienās – 6.50 EUR
Studentiem, uzrādot ISIC karti, studenta apliecību – 4.50 EUR
Skolēniem, pensionāriem, uzrādot apliecību – 3.50 EUR

– Drukāt dokumentu