Kino

Atpakaļ

LAIKS, KURA NAV. MIHAILS TĀLS.

Lielā / Mazā zāle

Latvija, 2016
Dokumentālā filma
Garums: 57 min.
Režisors: Staņislavs Tokalovs

Mihails Tāls ir viena no personībām, kas nesusi Rīgas un Latvijas vārdu pasaulē. Tāls – astotais pasaules čempions šahā – tā viņu pazīst cilvēki gan mūsu valstī, gan aiz tās robežām. Reizēm pat ārvalstīs labāk nekā Latvijā.
Staņislava Tokalova dokumentālā filma "Laiks, kura nav. Mihails Tāls" necenšas atklāt šaha ģēnija noslēpumus. Tā mēģina ielūkoties Tāla neviennozīmīgās personības dziļumos – cik vien tas iespējams šodien un jaunākās paaudzes pārstāvim, tādam  kā Staņislavs. Režisoram nebija iespējams pazīt Tālu personīgi – M.Tāls nomira 56 gadu vecumā, vairāk nekā pirms 20 gadiem.
Filma veidota poētiska stilā, iespējams, skatītāji atradīs saistību ar Rīgas poētiskā dokumentālā kino skolu – visas gandrīz 60 filmas minūtes ir piesātinātas ar metaforām un alegorisku tēlainību, ko paspilgtina M.Tāla iemīļoto komponistu Rahmaņinova un Baha mūzika.
Filma “Laiks, kura nav. Mihails Tāls” ir scenārista un režisora Staņislava Tokalova debijas filma dokumentālajā žanrā. S.Tokalovs 2014. gadā saņēma Nacionālo balvu “Lielais Kristaps” par savu īsfilmu “Mazliet ilgāk”. Šoruden gaidāma S.Tokalova debijas pilnmetrāžas spēlfilmas “Tas, ko viņi neredz” pirmizrāde ar Katerinu Špicu, Jevģēniju Tkačuku, Andri Keišu, un Arni Līcīti galvenajās lomās.

Filma “Laiks, kura nav. Mihails Tāls” uzņemta studijā “Ego Media” ar Nacionālā kino centra, Valsts Kultūrkapitāla fonda un Rīgas domes atbalstu. Pirmizrādi atbalsta: TAL Residence, Mihaila Tāla fonds, Rietumu labdarības fonds un Latvijas Šaha federācija.

Filma krievu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

Kinoteātrī “Splendid Palace” no 31.marta!

Ieeja:
Darba dienās līdz plkst. 17:59 -  5.00 EUR
Darba dienās no plkst. 18.00 – 6.00 EUR
Sestdien, svētdien un svētku dienās – 6.50 EUR
Studentiem, uzrādot ISIC karti, studenta apliecību – 4.50 EUR
Skolēniem, pensionāriem, uzrādot apliecību – 3.50 EUR

Ieeja uz filmas PIRMIZRĀDI 31.03. - 7.00 EUR, skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību - 5.00 EUR!

Pirmizrādes programmā:
18:00 šaha lielmeistara Alekseja Širova simultānspēles seanss
19:00 filmas pirmizrāde

Ieeja uz šaha simultānspēles seansu ar biļetēm vai ielūgumiem uz filmas pirmizrādi.

 

– Drukāt dokumentu