Kino

Atpakaļ

AUSMA / GODA SEANSS

Lielā zāle

Pirmo reizi Latvijas kinoindustrijas vēsturē Latvijas pilnmetrāžas spēlfilma ir nonākusi Eiropas Kino akadēmijas (EFA) 50 labāko pilnmetrāžas spēlfilmu sarakstā, no kura tiks izvēlētas nominētās filmas Eiropas Kino akadēmijas balvām par gada labākajiem sasniegumiem kinomākslā!

Ar nonākšanu tik prestižas balvas pretendentu sarakstā, 12. septembrī plkst.19.00 izrādīsim šo nominēto Lailas Pakaliņas  “Ausma” īpašā goda seansā. Pirms filmas seansa – tikšanās ar režisori Lailu Pakalniņu un filmas radošo komandu.

Latvija, Polija, Igaunija, 2015
Spēlfilma
Garums: 90 min.
Režisore: Laila Pakalniņa,
Lomās: Wiktor Zborowski, Vilis Daudziņš, Andris Keišs, Antons Georgs Grauds, Liena Šmukste un citi
Scenārija autore – Laila Pakalniņa
Operators – Wojciech Staroń
Mākslinieks – Jurģis Krāsons
Kostīmu māksliniece – Natalia Czeczott
Grima māksliniece – Dzintra Bijubena
Skaņu režisors – Anrijs Krenbergs
Montāžas režisors – Kaspar Kallas
Producenti – Laila Pakalniņa, Małgorzata Staroń, Kaspar Kallas

Padomju mītradē populārs bija stāsts par mazo pionieri Pavļiku Morozovu – viņš nodeva čekai savu tēvu, kurš nebija apmierināts ar padomju varas rīkošanos, un Pavļiku par to nogalināja paša ģimene. Pavļika Morozova “varoņdarbs” padomju propagandai kalpoja kā neapšaubāms paraugs jebkuram padomju pilsonim – kļūt par ziņotāju, lai ko tas maksātu.
Šajā filmā, 75 gadus pēc Pavļika Morozova, mazais zēns nosaukts par Jāni un dzīvo padomjlaika Latvijā, kolhozā Ausma. Viņa tēvs ir padomju varas ienaidnieks un plāno sazvērestību, dēls nodod tēvu un tēvs viņam atriebjas. Tad kurš šajā padomju pasakā ir labais un kurš sliktais? Filma atklāj, ka “izmežģītas” smadzenes ir bīstamas visos laikos. Arī mūsdienās.

Filma latviešu valodā ar subtitriem angļu valodā.

Vecuma ierobežojums: 12+

Lielajā zālē: 12.09. plkst. 19:00

Ieeja: 7.00 EUR, skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību - 5.00 EUR


– Drukāt dokumentu