Kino

Atpakaļ

KOMIVOJAŽIERIS

Mazā zāle

(The Salesman)
Drāma
Irāna/Francija, 2016
Garums: 125 min.
Režisors: Ašgars Farhadi
Lomās: Shahab Hosseini, Taraneh Alidoosti, Babak Karimi

Rīgas Starptautiskais kino festivāls piedāvā apbalvotā irāņu režisora Ašgara Farhadi jaunāko darbu “Komivojažieris” (The Salesman)! Sekojot filmas “Oscar” nominācijai kategorijā “Labākā ārzemju filma”, tā ierobežotā seansu skaitā būs redzama arī Latvijas kinoteātros sākot jau ar 15. februāri.

Filmas darbība cieši mijas ar Artūra Millera slaveno lugu “Death of a Salesman”, kur kāda Tehrānas pāra attiecības sākumā attālināti, bet tad jau visai tieši sāk atgādināt lugas notikumus…
Lai veidotu “Komivojažieri”, pie kura Farhadi strādāja ar savos iepriekšējos projektos jau saliedēto aktieru un kino profesionāļu komandu, viņam nācās atteikties no prestiža spāņu projekta ar aktrisi Penelopi Krūzu galvenajā lomā, taču tas atmaksājās - filma uzstādīja jaunu kases ieņēmumu rekordu režisora dzimtajā Irānā!
Irānas režisoram Farhadi šis jau ir ceturtais “Oskaram” pieteiktais projekts - kāmēr “About Eli” un “The Past” iztika ar skatītāju mīlestību, režisora zināmākā filma “Šķiršanās” (A Separation) saņēma gan “Oskaru”, gan Zelta globusu kategorijā “Labākā ārzemju filma”, kā arī 77 (!) citas balvas un 42 nominācijas, padarot Farhadi par  vienu no spilgtākajiem mūsdienu autorkino pārstāvjiem pasaulē!
“Komivojažieris” turpina šo tradīciju, jo filmai jau ir divas balvas Kannu kinofestivālā (par labāko aktieri un labāko scenāriju, kā arī nominācija “Zelta palmas zaram”), nominācija “Zelta globusam”, balvas Čikāgas, Minhenes un Vankuveras kinofestivālos, un, protams, “Oscar” balvas nominācija kategorijā “Labākā ārzemju filma” un pavisam reālas iespējas šo balvu arī iegūt!

Kinoteātrī "Splendid Palace" no 17. februāra!

Ieeja:
Darba dienās līdz plkst. 17:59 -  5.00 EUR
Darba dienās no plkst. 18.00 – 6.00 EUR
Sestdien, svētdien un svētku dienās – 6.50 EUR
Studentiem, uzrādot ISIC karti, studenta apliecību – 4.50 EUR
Skolēniem, pensionāriem, uzrādot apliecību – 3.50 EUR

– Drukāt dokumentu