Kino

Atpakaļ

DĀŅU KINO VASARAS FESTIVĀLS

Lielā / Mazā zāle

Trīs dienu laikā, no 25. līdz 27. augustam, kinoteātrī “Splendid Palace” skatītājiem jau otro gadu pēc kārtas tiek piedāvāts noskatīties vairākas izcilas dāņu kinofilmas. Tur notiekošajā “Dāņu kino vasaras festivālā”, kas noris kinoteātra rudens sezonas atklāšanas nedēļā, apmeklētājiem būs iespēja tikties ar izcilo un godalgoto dāņu režisori un scenāristi Anetti K. Olesenu, kura piedalīsies diskusijās ar Latvijas kino profesionāļiem un publiku.


PROGRAMMA:

Sīkās neveiksmes (Små ulykker)
Annette K.Olesena, 2002
Džons zaudē savu sievu un vienlaikus viņa pieaugušie bērni - Eva, Toms un Marianne zaudē savu māti. Džona brālis Sērens ir zaudējis darbaspējas un jūtas apmierināts, sēžot dīvānā, un skatoties televizoru, bet viņa sieva nav tikpat apmierināta kā viņš. Džons un viņa meita cenšas izdzīvot krīzi, kamēr Toms ir koncentrēts darbā, Eva savukārt piesaka karu visai pasaulei. Visa ģimene cīnās ar sevi un cits citu, lai tiktu galā ar zaudējumu.
Lielajā zālē: 25.08. seanss 19:30

Filma tiks demonstrēta dāņu valodā ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā un subtitriem angļu valodā.

 
Labākā pasaulē (Hævnen)
Susanne Bīra, 2010
Reiz krustojušies, divu dāņu ģimeņu dzīves ceļi savijas īpatnējās attiecībās. Diemžēl viss nerit tik gludi kā gribētos, jo tepat līdzās uzglūn vientulība, nodevība un nelaime… Darbs Sarkanā Krusta misijā ir iemācījis Antonu nekad neatbildēt ar varmācību pret varmācību. Arī atgriezies mājās Dānijā, viņš savā dzīvē turas pie idejas nepretoties ļaunumam un neatbild uz pāridarījumiem un apvainojumiem: „Tu iesit viņam, viņš iesit tev, tu atkal viņam iesit — lūk, tā arī sākas kari. ” Taču Antona pazemojumu nevar pārdzīvot viņa dēls, kurš kopā ar draugu nolemj panākt taisnību un atriebties… Mīlestība un naids, piedošana un atriebība, uzticība un nodevība, izmisums un triumfs — tas viss samezglojas neatšķetināmā pretrunu kamolā, līdz tomēr spēji un pārsteidzoši atrisinās. „Bīra piespiež mūs palūkoties uz apkārtējo pasauli un censties saprast, vai esam kļuvuši labāki nekā agrāk. Kur gan ir novedis tehniskais progress? Vai esam nokļuvuši harmoniskā vidē vai vēl biedējošākā bezdibenī?” — „The New Yorker”
Mazajā zālē: 26.08. seanss 17:30

Filma tiks demonstrēta dāņu valodā ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā un subtitriem angļu valodā.

 
Valstība (Riget), 1.daļa/4 sērijas
Larss fon Trīrs,1994
Darbība risinās nesenā pagātnē, Dānijā. Uz vecas kapsētas ir uzbūvēta slimnīca un tur šad tad notiek kaut kādas pajocīgas lietas. Vienlaicīgi no Zviedrijas ierodas visnotaļ īgns un dāņus nemīlošs neiroķirurgs Stigs Helmers un pieņemšanā piesakās veca kundzīte, kas ir simulante un vaļas brīžos nodarbojas ar spiritismu. Un tā aizsākas virkne dažādu notikumu.
Mazajā zālē: 27.08. seanss 14:00

Filma tiks demonstrēta dāņu valodā ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā un subtitriem angļu valodā.

 

Biļetes uz festivālu jau iespējams iegādāties mājaslapā www.splendidpalace.lv. Biļetes “Splendid Palace” kasēs no 16. augusta.


 

 

 


– Drukāt dokumentu