Kino

Atpakaļ

BERLINALE 2017 RIGA - GADA NOGALE

Mazā zāle

ZWISCHEN DEN JAHREN
Režija: Larss Henings, Vācija 2017, 97 min., krāsaina, trilleris, drāma
Lomās: Pēters Kurts, Karls Markovics, Katrīna Štrībeka, Leonardo Nigro, Jonatans Neo Felks u.c.
Vācijas Kinobalva 2016

Bekers strādā par kādas drošības firmas apsargu. Pirms kāda laika viņš ir atbrīvots no cietuma, kur izcieta mūža ieslodzījumu. Bijusī sieva no viņa ir atteikusies, savu nu jau pieaugušo meitu kopš nozieguma pastrādāšanas viņš vairs nav redzējis. Vecā dzīve palikusi viņam tālu aiz muguras. Tagad viņš vēlas vien mieru un puslīdz pieklājīgas dzīves iespēju.
Taču tad Bekers nejauši sastop Dālmani – vīrieti, kura dzīvi viņš izpostīja pirms 18 gadiem, laupīšanas nolūkā ielaužoties turīgās ģimenes villā. Kad viņu pārsteidza Dālmana sieva, viņš nošāva sievieti un viņas mazo meitiņu. Bekers tika notverts, viņš rūgti nožēloja savu nodarījumu un izcieta piespriesto sodu. Taču ko tas līdz sērojošajam? Upurim pagātne nav noslēgusies.

Sīksti, vienkārši, lakoniski. Un ļoti traģiski. Filma “Gada nogale” stāsta par vienkāršu vīru, kurš ir skops vārdos un no dzīves vēlas tikai nedaudz. Taču esošajā situācijā pat tas ir par daudz.

„Larsa Heninga debija ar ekstraordināro sociālās un psiholoģiskās drāmas sajaukumu un vētrainajiem trillera elementiem ir tiešs trāpījums – vācu film noir par vainu un izpirkumu, veltīgu nožēlu un aizmirstu morāli.”
Abendzeitung München

Filma vācu valodā, subtitri angļu valodā, sinhronais tulkojums latviešu valodā.

Biļetes: EUR 4,00; skolēniem, studentiem, pensionāriem: EUR 3,00

https://de-de.facebook.com/zwischendenjahren/


– Drukāt dokumentu