Kino

Atpakaļ

VĀCU KINO KLUBS - BĒRNI NO GOLCOVAS 1995-2007 – „PATIESĪBĀ ES GRIBĒJU KĻŪT PAR MEŽZINI – BERNDS NO GOLCOVAS”

Mazā zāle

Režija: Vinfrīds Junge, Barbara Junge; 2002, 140 min., krāsaina un melnbalta

„Patiesībā es gribēju kļūt par mežzini – Bernds no Golcovas“ ir dokumentālā cikla „Bērni no Golcovas“ astotā daļa un stāsta par Berndu Estreihu, kurš strādā nevis mežā, bet par meistaru mazuta pārstrādes rūpnīcā. Pa šo laiku viņš ir apprecējies un kļuvis par divu meitu tēvu. Šī ir jau otrā viņam veltītā dokumentācijas cikla filma, kas atklāj, kā pa šiem gadiem izvērtusies dzīve ambiciozajam Berndam no Golcovas, kurš patiesībā gribēja kļūt par profesionālu karavīru.

Barbaras un Vinfrīda Jungu 20 filmas

Kinorežisori Barbara un Vinfrīds Junges kopš 1961. gada uzņēmuši astoņas ilglaika hronikas, dokumentējot VDR dzimušu cilvēku dzīvi pēc Vācijas atkalapvienošanās. Visi izvēlētie dokumentācijas varoņi ir dzimuši Austrumvācijā, uzauguši Golcovā (Oderbruhā) un gājuši vienā skolā.
Kinorežisori Junges izmantoja “biogrāfisko elementu kā iespēju reflektēt mūsdienu vēsturi individuālā liktenī.” (Vinfrīds Junge)

Šis visilgāko laikaposmu aptverošais dokumentālais cikls kinematogrāfa vēsturē piedāvā autentisku ieskatu Austrumvācijas iedzīvotāju dzīvēs pirms un pēc Vācijas atkalapvienošanās, jo dokumentē “Golcovas bērnu” gaitas līdz pieaugušo vecumam.

Latvijā nav neviena paaudze, kura visu savu dzīvi nodzīvojusi vienā politiskā iekārtā vai vienā valstī. 2018. gada 22. martā visā Latvijā pirmizrādi piedzīvos Ivara Selecka dokumentālā filma “Turpinājums”, kas dokumentē  bērnus pirmajos skolas gados piecās dažādās vietās. Tā ir Ivara Selecka pirmā filma par bērniem ar cerību, ka filmai pēc desmit, divdesmit gadiem varēs būt turpinājums kā tas bija Vinfrīda Junges "Ģolcovas bērniem”, kas rezultātā izveidojās par spēcīgu  Eiropas 20. gadsimta kino dokumentu. „Ģolcovas bērni” kalpoja kā iedvesmas avots arī Ivaram Seleckim, tāpēc pirms filmas piedāvājam Ginta Grūbes sarunu ar Ivaru Selecki  par  vēstures un cilvēka dzīves samērojamību ar kino.

Saruna notiks latviešu valodā.

Filma vācu valodā; sinhronais tulkojums  latviešu valodā

Filma ieteicama no 12 gadu vecuma.

Goethe-Institut Riga sadarbībā ar kino "Splendid Palace".

Informācija par filmu: http://www.kinder-von-golzow.de/index.php/zum-gegenstand/die-filme.html

Mazajā zālē: 29.03.2018. plkst. 19:00

Ieejas maksa: 4,00 EUR (3.00 EUR skolēniem, studentiem un pensionāriem)– Drukāt dokumentu