Kino

Atpakaļ

BALTIJAS PĒRLE - MĀJA, KO UZCĒLA DŽEKS

Lielā / Mazā zāle

The House that Jack Built
Dānija, Zviedrija, Francija, Vācija. 2018, 155 min

Režisors: Larss fon Trīrs
Lomās: Mets Dilons, Bruno Gancs, Uma Tūrmane, Šivana Fellona Hogana, Sofija Grobola, Railija Kio, u.c.

Kritiķi teju aizrīdamies meklē pēc iespējas aizvainojošākus epitetus, skatītāji šausmās pamet zāli. Larss fon Trīrs ir atgriezies Kannās.

Lūk, māja, ko uzcēla Džeks…
Un te, lūk, meitene,
Kura tumšā pagrabā ieslēgta
Mājā, ko uzcēla Džeks.
Un te, lūk, policists meklē meiteni,
Kura tumšā pagrabā ieslēgta
Mājā, ko uzcēla Džeks…

Un tā līdz bezgalībai, jo Džeks ir neticami veiksmīgs ļaundaris, ar narcisismu pārņemts sērijveida slepkava. Viņam ir hipertrofēta tieksme pēc pilnības. Viņš nav apturams.

Pēc profesijas – inženieris, pēc aicinājuma – arhitekts. Džeks ceļ savu ideālo māju pie ezera, bet nekādi nespēj to pabeigt, jo nevar atrast “iedvesmas mūzu”, kas atbilstu viņa prasīgajai gaumei. Viņš tomēr nepadodas un turpina meklēt: nosvērti, bezkaislīgi un metodiski.

Viņš ir kolekcionārs, asinskārs “misters Izsmalcinātība”, tāpēc katru paša izdarīto slepkavību uztver kā mākslas darbu, bet māksla, kā zināms, prasa upurus…

Kādu dienu “krēslainā mežā” viņš sastop dīvainu cilvēku. Nepazīstamais uzjunda viņa atmiņas… un stāsts sāk attīstīties galvu reibinošā ātrumā.

UZMANĪBU:FILMA IETVER ĀRKĀRTĒJAS CIETSIRDĪBAS UN VARDARBĪBAS AINAS. JA JŪS TAS VARĒTU ŠOKĒT, IESAKĀM NEAPMEKLĒT ŠĪS FILMAS SEANSUS.

Filmas demonstrēs oriģinālvalodā ar sinhrono tulkojumu 2 valodās: latviešu un krievu.

– Drukāt dokumentu