Kino

Atpakaļ

BALTIJAS PĒRLE - VIVJENA VESTVUDA: PANKS, IKONA, AKTĪVISTE

Mazā zāle

VIVJENA VESTVUDA: PANKS, IKONA, AKTĪVISTE

Westwood: Punk, Icon, Activist
Lielbritānija, 2018, 83 min
Režisore: Lorna Takere
Galvenajā lomā: Vivjena Vestvuda

Pagājušā gadsimta pārdrošie septiņdesmitie gadi nevarēja iztikt bez rudmatainās dumpinieces Vivjenas Vestvudas.
Provokācija, skaistums un pašapzinīgums – nepieredzēts apvienojums, uz ko bija spējīga tikai viņa. Panks, ikona, aktīviste: aplūkojot Vivjenas trīs izpausmju laukus, dizaineres darbība atsedzas tik pilnīgi, itin kā mēs noraudzītos viņas 3D modeļa tapšanā.
Ar atklātu interviju, ģimenes fotogrāfiju un ziņu hroniku palīdzību režisore, kurai bija sniegta neierobežota pieeja arhīviem un iespēja trīs gadus būt “ēnai ar kameru”, ved mūs caur Vestvudas kāpumiem un kritumiem, atklāj sievieti, kas parasti slēpjas zem uzkrītošām maskām, rada unikāla un pretrunīga cilvēka psiholoģisko etīdi.
Iekļūstot Vivienne Westwood modes nama aizkulisēs, varam izbaudīt dizaineres radošo brīvību, vērot, kā dzimst kolekcijas, cik neordināri un romantiski viņa veido tērpu, turot rokā zīmuli un lapiņu ar skicēm, kā uzvedas modes skatēs un tikai “savējiem” rīkotajās prezentācijās.
Vivjena Vestvuda ir Londonas stila leģenda, tā radītāja un grāvēja, kas jau ar pašiem pirmajiem darbiem pieteica sevi kā kultūras parādību. Britu impērijas ordeņa kavaliere Vestvuda joprojām dzīvo un strādā Londonā, kur mājvieta gan karaliskajam kronim, gan panku kniepadatai.
Tajā nav nekādas liekulības – viņā vienmēr organiski apvienojušās vismaz trīs sociālās lomas: panka, ikonas un aktīvistes.
“Visunikālākais Vivjenā ir tas, ka viņa ir īsta. Es svēti ticu, ka ne velti viņa atsūtīta uz šo pasauli. Viņai ir sava misija: uzvilkt mūs, lai mēs neatslābinātos!” uzskata Pamela Andersone.

Oriģinālvaloda: angļu

– Drukāt dokumentu