Kino

Atpakaļ

BALTIJAS PĒRLE - KUKAIŅI

Mazā zāle

KUKAIŅI
Hmyz

Čehija, 2018, 98 min

Režisors: Jans Švankmaijers
Lomās: Jirži Labuss, Jans Budaržs, Jaromirs Dulava, Norberts Lihijs, Kamila Magalova, Ivana Ugliržova

Eiropas kinematogrāfijas dzīvā leģenda – Jans Švankmaijers ir paziņojis par savu aiziešanu no lielā kino. Jūsu priekšā ir dižā čehu sirreālista pēdējā filma. Režisors un viņa pastāvīgais producents Jaromirs Kallista uzņēmās risku vērsties pie Švankmaijera radošā darba cienītājiem, lai iegūtu līdzekļus šīs filmas uzņemšanai kolektīvās finansēšanas kampaņā. Iniciatīva guva sensacionālus panākumus (tajā piedalījās arī britu autors Nīls Geimens un meksikāņu režisors, producents un rakstnieks Giljermo del Toro), tādēļ aicinām noskatīties:

Stāsts par mušu, circeņu un mēslu vaboļu dzīvi? Kāpēc gan ne – jo īpaši tad, ja tas huligāniski samontēts kopā ar “Karali Līru”.
Seši amatieraktieri ieradušies kādā krodziņā uz mēģinājumu. Tiks iestudēta brāļu Karela un Jozefa Čapeku absurda fantasmagorija “No kukaiņu dzīves”.
Trupa ir daudzsološa: žirgtais režisors, kurš pats uzņēmies Circeņa lomu, viņa gaidībās esošā sieva, kurai atvēlēta nenoteikta loma, viņas pielūdzējs Lapsene, nemierīgais Kāpurs, kas bez mitas ada sev vilnas kokonu, un klusi dusošais (līdz noteiktam brīdim) rijīgais Parazīts.
Mēģinājuma laikā realitāte un neveiklā atdarināšana savstarpēji sajaucas un apmainās vietām.
Nemitīgie strīdi, incidenti ar īstiem kukaiņiem un Kafkas cienīgas mutācijas viņu radošās mokas pārvērš homēriskā farsā.
Nav pārsteidzoši, ka šajā procesā aktieri pakāpeniski saaug ar kukaiņiem, ko atveido, un personīgie stāsti savijas ar izdomātiem, bet viņi paši piedzīvo biedējošas transformācijas.
Tā tas ir – no savas mēslu bumbas neizbēgt, lai arī cik ātri skrietu…

BRĪDINĀJUMS: ar insektofobiju jeb entomofobiju sirgstošajiem šo filmu skatīties nav ieteicams.

FILMA TIKS DEMONSTRĒTA FESTIVĀLĀ TIKAI VIENU REIZI!

Oriģinālvaloda: čehu
Subtitri: angļu

– Drukāt dokumentu