Kino

Atpakaļ

BALTIJAS PĒRLE - VIŅAS ROMĀNA VARONIS

Mazā zāle

VIŅAS ROMĀNA VARONIS
Le Retour du héros

Francija, Beļģija, 2018, 90 min
Režisors: Lorāns Tirārs
Lomās: Žans Dižardēns, Melānija Lorāna, Noēmija Merlāna. Kristofs Monteness, Evelīna Buila, Kristians Bužo, Feodors Atkins, Fabiāna Galula, Lorāns Bato.

Vīriešiem nedrīkst ticēt. Pat tad, ja darīšana ar žilbinošiem skaistuļiem, pat tad, ja viņi ir drošsirdīgi varoņi. Vienalga taču piekrāps…

Rit laikmets, kurā grezni tērptas daiļas dāmas, kas pārņemtas ar privātās dzīves labiekārtošanu, un “necilvēciski izskatīgi”, kā arī neticami drosmīgi vīrieši ar savu dzīvespriecīgo idiotismu un uzņēmīgumu liek apkārtējiem teju sastingt sajūsmā.

Šāda apburoša un visās nozīmēs jauka jaunava ir neatturami apņēmusies palīdzēt māsai tikt galā ar salauztu sirdi.

Viņas nevaldāma fantāzija, kam sveša robežu izjūta un pieklājība, aiznes tādās tālēs un savērpj tādu intrigu, ko būtu pa spēkam atrisināt ja nu vienīgi Donas (vai Zaporožjes) kazakiem, kas apmaldījušies Francijas stepēs… Pasaule, kas liedz sievietei ieņemt viņas cienīgu vietu, saņem tādus vīriešus, kādus pelnījusi.

Ja vēl neesat sapratuši, šī ir ārkārtīgi smieklīga komēdija. Bezbailīgi sajaucot vēsturi ar izdomu un pasniedzot to visu Džeinas Ostinas romānu stilā, režisors ir izveidojis viengabalainu un intriģējošu vēstījumu, kurā ironija iet roku rokā ar maigumu, parodija sadzīvo ar godbijību, savukārt britu stīvumu eleganti kompensē franču šarms.

Filmas burvība ir šajā mīlestības un zobgalības, pietātes un draiskuma savijumā, kas ļauj ieteikt filmu gan angļu klasikas kostīmdrāmu vai franču dēku komēdiju cienītājiem, gan to abu nīdējiem. Un vēl šis kino ir smīdinošs, amizants, ļoti liegs un vieglprātīgs.

Oriģinālvaloda: franču
Subtitri: latviešu / krievu

– Drukāt dokumentu