Kino

Atpakaļ

BALTIJAS PĒRLE - DIORS. ZAUDĒTAS PARADĪZES ELEGANCE

Mazā zāle

DIORS. ZAUDĒTAS PARADĪZES ELEGANCE
Christian Dior, l'elegance du paradis perdu

Francija, Beļģija, 2017, 55 min
Režisors: Dominiks Adts

Jūs zināt par Dioru visu, bet būtībā nezināt neko. Toties viņš par jums zina daudz: viņš bieži vērojis, kā ģērbjaties un izģērbjaties, tātad kļuvis par vienu no jūsu tuviniekiem. Pat vairāk – viņš mīt jūsos, jūsu somiņās, jūsu nagu lakās, jūsu zeķēs vai kaklasaitēs. Tas jau nekas, ka Dioru-cilvēku ir pagrūti aiz viņa garabērniem saskatīt.

Christian Dior – tā ir leģenda, ko apvij dārgu smaržu aromāts, leģenda, ko stāsta elegantu tērpu zīda čuksti. Šie tērpi iemieso īstu sievišķību, jutekliskumu, šiku un labu gaumi.

Sešdesmit gadu laikā, kas pagājuši pēc viņa nāves, par Dioru uzņemtas tikai divas filmas. Viena no tām netika publiski izrādīta komerciālos seansos, jo maksa par foto un video materiālu autortiesībām veidoja septiņu ciparu skaitli.

Šī ir trešā filma par dižo kuturjē. Tā tapusi par godu Christian Dior modes nama jubilejai un ietver dokumentus, fotogrāfijas, arhīvu hronikas un tuvu cilvēku atmiņas par dibinātāja vājībām, simpātijām, mīlestību pret sievietēm un… vīriešiem, sapni par zaudēto paradīzi… Un, protams, par Modi.

Kaut kas no tā jums jau zināms, bet gaida daudz atklājumu.

Viņš prata valkāt dažādas maskas un dažkārt aiz plaukstošā uzņēmuma augstprātīgā un veiksmīgā saimnieka tēla slēpās kautrīgs un ievainojams,  par sevi nepārliecināts un kaislību plosīts mākslinieks.

“Publika pamet salonu, bet es domāju par tērpiem. Šajā mirklī, nezinot savu nākotni, tie karājas uz pakaramajiem, pamesti kā kārtis pēc uzvarētas partijas. Tad es gribu apsēsties to priekšā, pārlaist tiem visiem savu skatienu un pateikties!” teica Kristians Diors.

Modes valoda, ko izdomājusi šī izcilā personība, nenoveco, tā pastāv ārpus laika. Ja kādreiz visas zvaigznes apdzisīs, Diora zvaigzne zudīs pēdējā…

Oriģinālvaloda: franču

– Drukāt dokumentu