Kino

Atpakaļ

BALTIJAS PĒRLE - VĪRIEŠI VIŅAS DZĪVĒ

Mazā zāle

VĪRIEŠI VIŅAS DZĪVĒ
Un beau soleil interieur

Francija, Beļģija, 2017, 94 min
Režisore: Klēra Denī
Lomās: Žiljeta Binoša, Ksavjē Bovuā, Žoziana Balasko, Žerārs Depardjē, Sandrīna Dimā, Nikolā Divošels, Alekss Dekā

“Dārgā, mēs ar sievu šķiramies. Tiesa, viņa par to vēl nezina,” – apšaubāma taisnošanās, ko Izabellai nākas uzklausīt visai bieži.

Kāds alkst pēc slavas, citi – pēc naudas, bet mūsu varone izmisīgi alkst pēc mīlestības, bet atrod vien seksu. No visām pusēm vīriešu ielenkta, viņa neganti sauc: “Gribu mīlestību!”

Mājīgs dzīvoklis Parīzes centrā, veiksmīga karjera, bijušais vīrs, meita, kā arī izstādes, teātri, ballītes – tas viss piešķirtu jēgu vidējās statistiskās francūzietes dzīvē. Izabellai tā nav.

Grūtais vecums, sagumzīta gultas veļa – gara un miesas mokas, bezjēdzīgs mīļāko karuselis un uzmācīga vēlme izveidot absolūti perfektas attiecības padara viņu apmātu un… trauslu.

Šī jucekļa nogurdināta un cenzdamās saprast, ar kuru viņai varētu būt izredzes uz neaptumšoti laimīgu mīlestību, sieviete sper ārkārtējus soļus.

Turpinājums sekos…

Negaidīti smieklīgs stāsts par mīlestību un vilšanos: viegls un gaisīgs kā spalviņa un ātri aizslīdošs kā naksnīga dūmaka, ko izkliedē rītausma.

“Mirdzoša kā dimants, neiedomājami spilgta, humorā dzirkstoša un dzīvi apliecinoša filma, kas eleganti manevrē starp pārejošiem stāvokļiem – no koķetas intimitātes līdz atklātai ironijai un no izmisuma līdz burleskai, lai beigās pasniegtos pretī maigumam un līdzjūtībai, kā dziedināšanai.

Šajā aizkustinošajā komēdijā aiz saldā viegluma neuzbāzīgi par sevi atgādina sāpes, kas nolasāmas starp rindām – par to, cik nepanesama ir vientulība.” Hollywood Reporter

Oriģinālvaloda: franču
Subtitri: latviešu / krievu

– Drukāt dokumentu