Kino

Atpakaļ

BALTIJAS PĒRLE - VISIEM ZINĀMS

Lielā zāle

VISIEM ZINĀMS
Todos lo saben
 
Spānija, Francija, Itālija, 132 min
Režisors: Asgars Farhadi
Lomās: Penelope Krusa, Havjērs Bardems, Barbara Lennija, Rikardo Darens, Haime Lorente
 
Andalūzijas province. Bezgalīgie vīnogulāju lauki plešas līdz pat horizontam. Saule tos nesaudzīgi izdedzina, piepildot smagos ķekarus ar dzintarkrāsas zaigu. Svelmes izmocītā un kā vulkāna lava svilinošā augsne ir saplaisājusi lietus gaidās.
 
Liela, draudzīga un laimīga ģimene gatavojas kāzām. No tālās Buenosairesas uz dzimtajām mājām atceļo vidējā meita – Laura, lai apsveiktu māsu un iepazīstinātu radiniekus ar savu vīru un bērniem.
 
Tas būs grandiozs notikums labākajās spāņu tradīcijās: ar seniem rituāliem, pulkiem viesu, apbēršanu ar rīsiem un ilgām, skaļām svinībām pie galdiem.
 
Viss staro tikšanās priekā – spoži un kā jau svētkos – un nekas nevēsta par ko negaidītu…
 
Negaiss pietuvojās lēni, bet nenovēršami, un uzsāk plosīties pašā svētku kulminācijā.
 
Šī dramatiskā situācija izprovocēs nebeidzamus atmaskojumus, atklās ģimenes noslēpumus, saasinās vecus konfliktus un klātesošos nostādīs sarežģītas izvēles priekšā. Visiem zināms, ka seni grēki met garas ēnas…
 
Divkārtējais “Oskara” balvas laureāts Asgars Farhadi sajūsmina ar montāžas precizitāti, ar virtuozo vēstījuma ritmu, ar spēju atainot dzīves polifoniju un mūžīgo līdzsvaru starp prieku un uz katra stūra uzglūnošo nelaimi. Tas viss rada iespaidu, ka skaties filmu no ģimenes arhīva.
 
Nepielūdzami griežas laika zobratiņi, kādam skan zvani un pagātnes noslēpumi uzpeld virspusē kā iecirtīgs aisbergs, sagraujot it visu savā ceļā. Visiem zināms…

PIEVĒRSIET UZMANĪBU: FILMA TIKS DEMONSTRĒTA FESTIVĀLĀ TIKAI VIENU REIZI

– Drukāt dokumentu