Kino

Atpakaļ

BALTIJAS PĒRLE - LAIMĪGAIS PRINCIS

Mazā zāle

LAIMĪGAIS PRINCIS
The Happy Prince

Vācija, Beļģija, Lielbritānija, Itālija, 2018, 105 min
Režisors: Rūperts Everets
Lomās: Rūperts Everets, Kolins Fērts, Emīlija Votsone, Toms Vilkinsons, Edvīns Tomass, Kolins Morgans

“Cilvēka dzīvē patiesi ir nevis paveiktie darbi, bet leģendas, kas viņu ieskauj. Leģendas nekad nedrīkst sagraut. Caur tām mēs spējam neskaidri saskatīt īsto seju.” Oskars Vailds
Viņam nepastāvēja noteikumi – tikai izņēmumi.

Pavisam nesen Vailds kā nevainojams dendijs – ar izsmalcinātām manierēm, elegantu stilu un dzēlīgu humoru – bija gaidīts viesis visos Londonas augstāko aprindu salonos. Viņa asprātīgie paradoksi un ironiskie, pretrunīgie izteikumi tika citēti aizgūtnēm. Visnotaļ apmierināts ar dzīvi, viņš baudīja savu panākumu augļus, līdz kāds notikums visu pavērsa citādi. Spožais Doriana laiku Vailds nu piederēja pagātnei…

Arests saistībā ar apsūdzību rupjā nepiedienībā attiecībās ar vīriešu kārtas personām. Pēc atgriešanās no katorgas, nežēlastībā nonākušais rakstnieks pameta drūmo Britāniju.

Oskars Vailds pārcēlās uz Franciju, lai atrastos tālu no skaļā skandāla atskaņām. Viņš mainīja vārdu, bet ne dzīvesveidu, jo “vienīgais veids, kā pretoties kārdinājumam, ir tam ļauties…”

Ekscentrisko estētu nespēja apturēt ne līdzekļu trūkums, ne aptraipītā reputācija – jauni sakari, nepiedienīgas ballītes un alkohols, bet tā visa starplaikos – nostalģija un sentimentālas refleksijas.

Nomāktais un garlaikotais rakstnieks savā piespiedu izraidījumā Azūra krastā pārdzīvo pienācīgas sabiedrības trūkumu un meklē piedzīvojumus… “Ikreiz, kad cilvēks izdara muļķību, viņš izdara to viscēlāko nodomu vadīts…” Jāteic, sekss, skandāli un slavenības bija, ir un būs pastāvīgas vērtības.

P.S. “Tāpēc piedodiet saviem naidniekiem – labākais paņēmiens, kā laupīt viņu mieru,” iesaka Oskars Vailds.

Oriģinālvaloda: angļu

– Drukāt dokumentu