Kino

Atpakaļ

BALTIJAS PĒRLE - MAKVĪNS

Lielā zāle

MAKVĪNS
McQueen

Lielbritānija, 2018, 111 min
Režisori: Īens Bonots, Pīters Etedgi
Lomās: Aleksandrs Makvīns, Gerijs Džeimss Makvīns, Dženeta Makvīna
Komponists: Maikls Naimans

Makvīnu neviens neatklāja. Viņš sevi atklāja pats.
“Es vēlos dāvāt sievietēm varu. Es vēlos, lai cilvēki bīstas no sievietēm, kuras tērpju,” viņš reiz sacīja.
Tas ilustrē, kādās kategorijās domāja dizainers un kāpēc viņa kolekcijas bija tik valdzinošas un izaicinošas. Tās bija bagātīgi apveltītas ne vien ar skaistumu, bet arī ar maģiskiem simboliem.

Diemžēl šī stāsta traģisko finālu mēs zinām, bet to, kā Lī (Aleksandrs) Makvīns pildīja mājasdarbus mākslas skolā Central Saint Martins, kurā bārā sadraudzējās ar Keitu Mosu, kā epatēja rafinētos buržuā no Givenchy un izdomāja galvu reibinošus šovus savām skatēm – varam tikai minēt. Par šiem un citiem interesantiem faktiem izstāstīs jaunā filma.

Tas bija spožs laiks, kad Londonā Makvīna klātbūtni varēja just it visur. Viņš bija huligāns un maksimālists ar nesavaldīgu raksturu un fantastisku talantu. Makvīns bija radošās dzīves centrā, bet pagrīdes māksla, žurnālistika un klubu kultūra –  popularitātes zenītā.

Unikāli mājas video arhīvi, kuros Makvīns atklāti runā par sevi un savām problēmām, mijas ar sulīgiem neprāta kadriem no modes skašu aizkulisēm un neparasti skaistiem fragmentiem no pirmajām “podija” kolekcijām.

Aizkustinošs, juteklisks skatījums uz radītāju, kurš neslēpa savas nepilnības un nebaidījās dzīvot visu acu priekšā, neraugoties uz psiholoģisko traumu atstātajām pēdām.

Nenoliedzami, Makvīns bija viens no vadošajiem XXI gadsimta māksliniekiem. Viņš visas savas dzīves laikā nepārstāja šokēt modes industriju, provocējot ap sevi skaļus strīdus un skandālus.

Patiess britu dizainera portrets. Viņa radošais darbs bija neordinārs un pretrunīgs, kā arī dažkārt mokošs, tomēr iedvesmas un spēka pilns.

Skatoties kāda dzīves stāstu, jūs iepazīstaties arī ar tiem, kas atradušies tuvumā. Makvīna kolēģi un draugi nav samierinājušies ar viņa aiziešanu – viņu acīs nodevīgi mirdz skumju emociju pārpilnība. Fragmenti no intervijām ar šiem cilvēkiem paliks kopā ar skatītāju, kad stāsts jau būs galā. Paliks arī vēstījums: “Tu esi mūsu sirdīs, Lī…”

https://www.youtube.com/watch?v=4OjX3ZbsfbU

Oriģinālvaloda: angļu

– Drukāt dokumentu