Kino

Atpakaļ

BALTIJAS PĒRLE - MEŽONĪGĀ DZĪVE

Lielā zāle

MEŽONĪGĀ DZĪVE
Wildlife

Režisors: Pols Dano
Lomās: Džeiks Džillenhols, Kerija Maligana, Eds Oksenbulds, Bils Kemps, Keita Džonsa

ASV, 2018, 104 min
Oriģinālvaloda: angļu
Subtitri: latviešu un krievu

Režisora Pola Dano "Mežonīgā dzīve" ir jaudīgākā 2018. gada Sandensas kinofestivāla filma!

Kā saglabāt mīlestību, sevi nezaudējot? Kā savākt vienuviet jūtu un atmiņu atlūzas, lai uzturētu uguni dziestošā pavardā?
Klusa provinces pilsētiņa Greitfolsa, Montanas štats, 1960. gadi.

Kā jau daudzas meitenes, kuras izgāja pie vīra pēckara Amerikā, Džaneta ar prieku uzņēmās mājsaimnieces lomu: rūpes par vīru un dēlu veidoja visu viņas dzīvi. Problēmas? Tādas pašas, kā citiem, bet kopā viņi pārvarēs visu.

Dēls nu ir pieaudzis, bet vīrs, pārmērīgā lepnuma dēļ pazaudējis kārtējo darba vietu un nespēdams atrast labāku pielietojumu savām ambīcijām, meklē piemērotu karu, lai tajā skaisti nomirtu. Kaut kur kaimiņu kalnos plosās ugunsgrēks – vai nav lielisks pamatojums aizbēgt no pazemojošās rutīnas? Labāk jau Kanādas liesmās vienatnē sastapties ar iekšējām bailēm un nedrošību, nekā apkalpot vietēja golfa kluba biedrus.

Ko gan iesākt Džanetai? Viņa allaž atradusi izeju no grūtām situācijām un arī pašlaik kaut ko izdomās – nepazudīs. Ar to arī "ģimenes dzīves ainas" ir galā un sākas... nodarbosimies ar mīlestību.

Pārvērtības no dzīvespriecīgas, cienījamas sievas un mātes jutekliskā, nemiera pilnā sievietē, kas kaislīgi un izmisīgi aizstāv savas pamattiesības – būt laimīgai. Viņas priekšstatos tas nozīmē – būt iekārotai un mīlētai.

Cenšoties saglabāt līdzsvaru starp attiecībām ar dēlu un tieksmi sekot savām patiesajām vēlmēm, Džaneta ar galvu metas jaunu izdomātu attiecību atvarā, kas radikāli mainīs dzīvi visiem apkārtējiem.

Tas ir kino, kas izjusti pārceļ uz pēckara amerikāņu provices nepazīstamo vidi. Par labklājību liecinošās fasādes ir mānīgas – aiz tām bango negantas kaislības.

Filma ir biedējoši pilnīga kā priekšstatu par 1960. gadiem un dižajiem amerikāņu romāniem ekranizācija. Tā ir atbruņojoši skaista un nesaudzīga savā spējā piespiest skatītāju atkal un atkal atgriezties pie šī stāsta un tam pārdzīvot līdzi.

Neiekrītot nevienā no žanra slazdiem, notverot zūdošo skaistumu un akcentējot konflikta dziļumu, tiek atstāta iespēja cerībai...

– Drukāt dokumentu