Kino

Atpakaļ

BALTIJAS PĒRLE - GRĀMATU BODĪTE

Mazā zāle
GRĀMATNĪCA
The Bookshop

Režisore: Izabela Koiseta
Lomās: Emīlija Mortimera, Bils Naiī, Patrīcija Klārksone, Hānters Tremeins, Onora Knifsija, Džeimss Lenss, Frensisa Bārbere, Regs Vilsonsm Maikls Fidžeralds, Lūsija Bekvita

Lielbritānija, Spānija, Vācija, 2017, 115 min
Oriģinālvaloda: angļu
Subtitri: latviešu un krievu

Ir stāsti, kas no pirmā skatiena šķiet naivi un vienkārši, bet pēc laika sāc atkal un atkal pie tiem atgriezties. Sāc izprast to necilo burvību un svaigumu – kā malks tīra jūras gaisa, kā piekrastes vēsma, kas jūs maigi noskūpsta ar sāļām, Safolkas kāpu zeltainajām smiltīm piebirušām šļakatām. 
 Par ko var izvērsties šķietami vienkāršs nodoms piejūras Harboro Safolkas grāfistē atvērt    grāmatnīcu vietā, kur atrodas pussagruvusi Veca Māja un laivu šķūnis. Maza, snauduļojoša pilsētiņa manierīgajā Anglijā jau vairākas desmitgades dzīvo pēc vieniem un tiem pašiem likumiem. Vietējie iedzīvotāji absolūti neinteresējas par to, kas notiek pasaulē, un cenšas nepievērst uzmanību jaunākajām ziņām, kas atceļo no lielpilsētām. Viņi ir pārliecināti, ka šajā apkārtnē nekad nenotiks nekas ārkārtējs, ja neieskaita apkaltušu plācenīti brokastīs vai nokavēšanu uz pulksten piecos noteikto tējas laiku.

Negaidīti pilsētā parādās jauna un interesanta persona, kas nolemj atvērt grāmatnīcu. Kāpēc vajadzīgas grāmatas? Tās vēl nekad nav devušas īpašu labumu cilvēkam, par veselu pilsētu pat nerunājot. Lai pierādītu pretējo, mūsu varone izdara ko radikālu – viņa novieto veikala skatlogā tajā laikā šokējošās R. Bredberija grāmatas un V. Nabokova “Lolitas” eksemplārus.

Sprādziens! Vietējiem konstebliem jānopūlas, lai atbrīvotu no zinātkārajiem pircējiem braucamo ceļu pie ieejas. Pilsēta ir pamodusies no gadsimta snauda un sākusies dižā Rekonkista.
 Nu viņai nāksies piesaistīt negaidītus atbalstītājus un izstrādāt viltīgu plānu, lai apdzēstu satrakojušās liesmas.

Vai jau sajutāt filmas "Šokolāde" aromātu? Patiesi, šajās filmās stāsti ir līdzīgi, bet notikumi tajos attīstās pēc atšķirīgiem scenārijiem.
 
Patiess un juteklisks kino ar nevainojamu gaumi. No tā plūst Vecās Anglijas valdzinājums, ko caurstrāvo Ziemeļjūras sāļie vēji. Aizkustinoša un satriecoši skaista filma, kas vizuāli līdzīga karstas tējas tasei ziemā – katru tās kadru piepilda siltums un neparasts aromāts.
– Drukāt dokumentu