Kino

Atpakaļ

BALTIJAS PĒRLE - DZĪVE KĀ PASAKA

Mazā zāle

DZĪVE KĀ PASAKA
Unga Astrid              
        
                                                                                                
Zviedrija, Dānija, 2018, 123 min
Režisore: Pernila Fišere Kristensena
Lomās: Alba Auguste,  Henriks Rafaelsens, Bjorns Gustavsons, Trīne Dirholma  

Ja dzīvi salīdzina ar kāršu spēli, tad piedzimstam un esam spiesti spēli turpināt, kaut nezinām tās noteikumus un jāiztiek ar to, kas iedalīts.

Tomēr visas šīs "pieaugušo padarīšanas" – aizspriedumus, noteikumus un sabiedrisko viedokli – Astrida neņem vērā.
"Mieru, tikai mieru! Tūlīt es jūs panākšu, un jums uzreiz iestāsies jautrība!

Ja domājat, ka runa par kādu rāmu, sentimentālu ceļojumu pa atmiņu līdzenumiem, sagatavojieties ģībonim: jūs gaida galvu reibinoši kalniņi, spēji uzrāvieni augšup un krasi kritumi lejup "izmisuma dzīlēs".

"Visiem cilvēkiem, lai kas viņi būtu un lai cik mīlēti būtu, vienmēr pietrūkst mīlestības. Aizraujošam un labestīgam stāstam ir šis trūkums jānovērš."

 No labas dzīves pasakas nesacer. Iespējams, Astrida radīja savu pirmo stāstu, kad viņai bija ārkārtīgi nepieciešamas prieka emocijas un patiesi draugi.

Vēlāk jau to būs daudz, bet galvenais stāsts ir par to, kā iecirtīga un mērķtiecīga zviedru meitenīte ar amizantām rudām bizītēm pārvērtās pasaku princesē, kas ar savas fantāzijas un optimisma spēku spēja uzvarēt izmisumu un dzīves saltumu.
"Varbūt viņa ne vienmēr prot pieklajīgi uzvesties. Tomēr viņai ir zelta sirds, un tas ir daudz vērtīgāk. Kad sirds kvēlo un spēcīgi sitas, nosalt nav iespējams."

Tāpēc uz visām likstām un grūtībām viņai bija viena atbilde: "Sīka vienība... Dzīve ir brīnišķīga – lūk, kas ir svarīgākais!"
Un viņa jums ierādīs, kā to tādu padarīt!

P.S. Visi šeit iekļautie citāti ir no Astridas Lindgrēnes darbiem.

Jūs esat atraduši radniecīgu dvēseli un nu jūs gaida tāds emociju un jūtu kokteilis, kādu sajaukt pa spēkam vien Astridai Lindgrēnei.

Oriģinālvaloda: zviedru

FILMA TIKS DEMONSTRĒTA FESTIVĀLĀ TIKAI VIENU REIZI !

– Drukāt dokumentu