Kino

Atpakaļ

OPERAS “BOHĒMA” IERAKSTS NO VĪNES VALSTS OPERAS

Lielā zāle

Džakomo Pučīni operas “Bohēma” ieraksts no Vīnes Valsts operas būs skatāms uz kinoteātra “Splendid Palace” lielā ekrāna 2. decembrī plkst. 19:00. Mimī lomu dziedās izcilā soprāna īpašniece, pasaules opernamu zvaigzne Marina Rebeka.

Pučīni romantiski attēlo bohēmisko Parīzi ar neaizmirstamu mūziku un mīlas stāstu, kas aizsācies vienkāršā ikdienā, apburot skatītājus visā pasaulē un padarot “Bohēmu” par vienu no visu laiku iemīļotākajām operām. Pirmo reizi tā tika rādīta Koventgārdena operā 1897. gadā un kopš tā laika demonstrēta vairāk nekā piecsimt iestudējumos.

Inscenējuma režisors un scenogrāfs ir pasaules autoritāte, operu un kino režisors Franko Dzefirelli (95), kura krāšņās filmas (Romeo un Džuljeta, Spītnieces savaldīšana”) un operfilmas (Traviata) un grandiozie un greznie operu iestudējumi jau kļuvuši par klasiku, no kurām Bohēma ir viņa režijas spožākā pērle.

Diriģents:    Speranca Skapuči (Speranza Scappucci)
Inscenējums un scenogrāfija:     Franko Dzefirelli (Franco Zeffirelli)
Kostīmu mākslinieks:     Marsels Eskofjē (Marcel Escoffier)
 
Rūdolfs:    Benžamēns Bernhaims (Benjamin Bernheim)
Mimī:        Marina Rebeka
Marsels:   Klemenss Unterainers (Clemens Unterreiner)
Mizete:     Marjama Batistelli (Mariam Battistelli)

PAR IZRĀDI
Stāsta varoņi ir četri jauni vīrieši — trūcīgi dzīvojoši mākslinieki. Negaidīti dzejnieka Rūdolfa dzīvē ienāk mīlestība — izšuvēja Mimī. Jau pirmajā tikšanās reizē ir skaidrs, ka Mimī ir nāvējoši slima. Rūdolfs nolemj atkāpties, lai ļautu viņai izrauties no nabadzības. Pēc dažiem mēnešiem mīļotie atkal ir kopā, un Mimī mirst mīlošā Rūdolfa rokās.

Operas garums: 2 stundas un 30 minūtes, ar 20 minūšu garu starpbrīdi.

Opera oriģinālvalodā ar subtitriem angļu valodā.

Lielajā zālē: 2. decembrī plkst. 19:00

Ieeja: 15.00 EUR


– Drukāt dokumentu