Kino

Atpakaļ

LATVIJAS KINO SKOLU JAUNATNEI 2019

Lielā zāle

 

 
Portāls Jest; sadarbībā ar kinoteātri “Splendid Palace” piedāvā Kino lektoriji skolēniem -
Nāc ar klasi uz kino un iepazīsti Latvijas filmas kopā ar to autoriem!

24.01.2019. plkst. 11.00 vai 14.00  “Splendid Palace” Lielajā zālē
“Jaungada taksometrs”, romantiska komēdija

Režisors: Māris Martinsons Lomās: Lauris Reiniks, Nauris Brikmanis, Zane Dombrovska, Dita Lūriņa-Egliena, Andris Bulis, Dārta Daneviča, Māra Sleja, Valters Krauze
Vecgada vakars. Taksometra vadītājs Andrejs (Lauris Reiniks) jau gandrīz beidzis maiņu, kad aizmugurējā sēdeklī nejauši atstāta Jaungada dāvana viņam liek atcerēties raibo svinētāju kompāniju, kas tajā vakarā paviesojusies viņa automobilī, – kašķīgu pāri, pagurušu Salaveci, trokšņainus ķekatniekus, satrauktu līgavaini un pat grūtnieci. Katra pasažiera stāstā Andrejs nospēlē savu lomu, bet vai pats taksists piedzīvos Jaungada brīnumu?

Lektorijā piedalās Māris Martinsons, filmas “Jaungada taksometrs” režisors un Marianna Lapiņa, mākslas vidusskolas skolniece.
 
BIĻETES UZ LEKTORIJU 11.00 / BIĻETES UZ LEKTORIJU 14.00

21.02.2019. plkst. 11.00 vai 14.00  “Splendid Palace” Lielajā zālē
“7 miljardi gadu pirms pasaules gala”, romantiska drāma

Režisors: Jānis Ābele Lomās: Jana Herbsta, Raimonds Celms u.c.

Divi Latvijas jaunieši sastopas Francijas dienvidos. Viņš studē restaurāciju, viņa – jau sen kā apmetusies uz dzīvi Marseļā, strādā frizētavā un… ir pārsteidzoši līdzīga tēlam, ko puisis atklājis kādas baznīcas altārgleznas apakšslānī, gatavojot diplomdarbu. Leo un Anna atgriežas Latvijā, lai baudītu dzīvi un viens otra tuvumu, bet sāk attīstīties kas noslēpumains.

Lektorijā piedalās Jānis Ābele, filmas “7 miljardi gadu pirms pasaules gala” režisors un Žulijennuhums Kuļibaļi, kino režijas students.
 
 
20.03.2019. plkst. 11.00 vai 14.00 “Splendid Palace” Lielajā zālē
“1906”, vēsturisks trilleris

Režisors: Gatis Šmits Lomās: Inese Pudža, Mārtiņš Kalita, Kaspars Zvīgulis, Gatis Gāga, Toms Auniņš, Kaspars Dumburs un citi

Pēc brāzmainajiem 1905. gada notikumiem ir pagājis kāds laiks. Soda ekspedīcijas un slepenpolicija ir gandrīz apturējušas sociāldemokrātu kaujinieku darbību. Taču viena grupa tās līdera Oratora vadībā spītīgi turpina savu cīņu. Tiek plānots pārgalvīgs uzbrukums rūpnīcas kasei ar mērķi iegūt līdzekļus cīņas turpināšanai. Par šīs akcijas vadītāju tiek iecelts kaujinieks Pelēkais.
Lektorijā piedalās Gatis Šmits, filmas “1906” režisors un Dārta Ceriņa, jaunā kino kritiķe un teorētiķe.

BIĻETES UZ LEKTORIJU 11.00 / BIĻETES UZ LEKTORIJU 14.00

Abonements uz trim kinolektorijiem – 12 EUR.
Klašu pieteikumiem: iga.lv, 67181145
Šis lektoriju cikls ir iekļauts Latvijas valsts simtgades svinību ietvaros izveidotās iniciatīvas „Latvijas skolas soma” programmā.
 
Lai pieteikties lektorijiem, lūdzam aizpildīt pieteikuma formu

– Drukāt dokumentu