Kino

Atpakaļ

VIVJENA VESTVUDA - FESTIVĀLS "BALTIJAS PĒRLE"

Mazā zāle

2 FILMAS:

Oriģinālnosaukumi:
Fashion Is Always About Sex / Do It Yourself

Valoda: angļu
Subtitri: nav

VIVJENA VESTVUDA
MODĒ ALLAŽ RUNA IR PAR SEKSU (Fashion Is Always About Sex)
Lielbritānija, 2009, 51 min.
Režisore: Džiliana Grīnvuda

IZDARI TO SAVIEM SPĒKIEM (Do It Yourself )
Francija, 2010, 58 min.
Režisore: Letmija Sztalrida.
Šīs divas filmas par Vivjenu Vestvudu ir uzņemtas ar 10 gadu intervālu – unikāla iespēja salīdzināt ne tik lielā mērā filmu mākslinieciskās īpatnības, cik mākslinieka uzskatu, rakstura, aizraušanos un cilvēcisko attiecību evolūciju.

Viņa ir viena no gadsimta neparedzamākajām modes māksliniecēm. Vērtējiet paši, kas mainījies dižās rudmatainās dumpinieces, panku karalienes, britu modes provokatores slavenajā stilā.

Pirmajā filmā Vestvuda kopā ar savu (jau bijušo) vīru Malkolmu Maklarenu akcentē tieši modes seksualitāti, demonstratīvi epatējot skatītājus un izsakot skandalozus paziņojumus.

Otrajā filmā mūsu priekšā jau ir leģendāra dizainere, modes tendenču noteicēja – vēl joprojām ugunīgi ruda un nepielūdzama nonkonformiste. Mēs sekojam viņas gaitām gada garumā un kļūstam liecinieki tam, kā tiek sagatavotas divas kolekcijas augstās modes nedēļai, kā arī dažām intīmākām viņas dzīves šķautnēm, nu jau saistībā ar Vestvudas jauno vīru – Andreasu Krontāleru.

Izveidojas ļoti atklāts portrets ar iespaidīgiem tuvplāniem, jo kamera noskatās un noklausās radošajos strīdos, jokpilnos ķīviņos un miera izlīgšanās.

Vivjena visu dara pati: labprāt parāda, kā dzimst viņas neprātīgā kolekcija, kā norit tērpa rašanās process, kā viņai sokas dziedāšanas stundās, kurp ved izbraukumi ar velosipēdu un kādas diskusijas notiek mājas bibliotēkā. Filmas beigās viņa saka: “Mans padoms jums ir šāds, lai arī pati esmu apģērbu dizainere, – iegādājieties mazāk. Un ja reiz kaut ko pērkat, tad izvēlieties rūpīgi un pērciet Vivjenu Vestvudu.”


– Drukāt dokumentu