Kino

Atpakaļ

AVIS KINO VAKARI - DESMIT IZCILI CEĻOJUMI “Nicinājums”

Lielā zāle

2019. gadā ar vēl nebijušu kinolektoriju klasiskā kino cienītājus priecēs kinoteātris “Splendid Palace”, aicinot baudīt brīvību, romantiku, spriedzi un piedzīvojumus road movie žanra desmit izcilākajās filmās. “Splendid Palace” sadarbībā ar pilna servisa līzinga un autonomas uzņēmumu AVIS piedāvā iespēju iepazīt pasaulē iemīļotā žanra labākos paraugus, kurus izvēlējušies kino eksperti. Pirms katra seansa uz sarunām par līkločiem, negaidītiem pagriezieniem, pitstopiem, ceļabiedriem un citām neatņemamām žanra sastāvdaļām aicinās kompetenti līdzbraucēji – kinokritiķi, aktieri un cilvēki, kuru ikdiena saistīta ar auto.

Le mépris
Francija, Itālija, 1963
Garums: 1 st. 42 min.
Drāma, romantika
Režisors: Žans Liks Godārs 
Lomās:  Brigitte Bardot, Jack Palance, Michel Piccoli

Slavens vācu režisors (Frics Langs) Itālijā uzņem jaunu filmu – Homēra “Odisejas” ekranizāciju. Filmēšanas laukumā valda haoss un totalitārisms vienlaicīgi. Filmas producents Džeremijs (Džeks Palanss) ir ieradies no Holivudas un cer šo antīko stāstu padarīt par komerciālu hītu. Tomēr viņu interesē ne tikai filmas  panākumi, bet arī skaisti automobiļi un vēl jo vairāk scenārista seksapīlā  blondā sieva Kamilla (Brižita Bardo). Scenārists Pols (Mišels Pikolī) nojauš, ka apdraudēta ir ne tikai filma, bet arī viņa laulība, jo Kamilla arvien nepārprotamāk sāk izrādīt nicinājumu. Konflikti veidojas viens pēc otra, bet filmēšana turpinās… Šī ir franču jaunā viļņa klasiķa Žana Lika Godāra viena no krāsainākajām filmām, kurā režisors ironizē gan par kino pasaules kaislībām, gan filmu uzņemšanas aizkulisēm. Žana Lika Godāra biogrāfijas zinātāji pamanīs režisora personiskās dzīves un laulības dzīves krīzes motīvus, kas iepīti filmas sižetā.

Filma franču, angļu, vācu, itāļu valodās ar subtitriem latviešu un krievu valodās.

Līdzbraucēji: Jaunā latviešu "road movie" Blakus režisore Alise Zariņa un Latvijas Universitātes profesors Viktors Freibergs

Ieeja: 8.00 EUR, skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību - 6.00 EUR!

– Drukāt dokumentu