Kino

Atpakaļ

MARIJAS MĪĻĀKIE - FESTIVĀLS "BALTIJAS PĒRLE"

Lielā zāle

Oriģinālnosaukums:
ЛЮБОВНИКИ МАРИИ

ASV, 1984, 111 min

Valoda: angļu
Subtitri: nav


Režisors: Andrejs Končalovskis
Scenārija autori: Andrejs Končalovskis, Žerārs Brašs, Pols Zindels, Mārdžorija Deivida
Lomās: Nastasja Kinska, Džons Sevidžs, Roberts Mičems, Kīts Keredains, Anita Morisa, Jeļena Koreņeva

”Marijas mīļākie” ir Končalovska pirmā Holivudā uzņemtā filma. Tā ir A. Platonova stāsta smalka ekranizācija, kura darbība pārcelta uz ASV. Laikam ritot, šīs elegantās un maigās filmas mākslinieciskais potenciāls atklājas vēl izteiksmīgāk.

Pēc kara pie savas mīļotās meitenes dzimtajā ciemā Pensilvānijā no japāņu gūsta atgriežas kareivis Ivans Bibičs. Frontē un gūstā viņš ir sapņojis tikai par Mariju. Viņi salaulājas baznīcā. Pēc kāzām ar daiļo Mariju Bibičs atklāj, ka ir zaudējis vīrišķo spēku un nav spējīgs uz miesisku mīlu. Nespēja piedzīvot intīmu tuvību ar sievu rada ģimenē arvien pieaugošu spriedzi.

Andreja Končalovska komentārs
„Marijas mīļākos” es filmēju radoša reibuma stāvoklī. Es jutos kā cilvēks, kurš gadiem ilgi ir klīdis tuksnesī bez ūdens un pēkšņi ieraudzījis aku. Es biju neiedomājami laimīgs – es atkal filmēju, turklāt tādā vietā, kur pirms manis nebija filmējis vēl neviens VGIKa absolvents... Man patīk šī filma. Es centos to veidot saskaņā ar muzikāla darba nosacījumiem. Ritms tajā darbojas kā tēls. Ikviens ritmiskais tēls ir kaut kas vairāk nekā tikai simbols. Tēli atkārtojas, veidojot savdabīgu rondo. Rokas. Rokas tuvplānā. Rokas uz gultas. Rokas uz gultas stieņa. Nervozas rokas. Kaislīgas rokas. Izbijušās rokas. Tā enerģijas daudzuma, kas man bija, uzņemot „Marijas mīļākos”, pietiktu vismaz trim filmām. Man piemita tāds uztveres pirmreizīgums, it kā man būtu 25 gadi un es uzņemtu savu pirmo filmu.

– Drukāt dokumentu