Kino

Atpakaļ

AVIS KINO VAKARI - DESMIT IZCILI CEĻOJUMI “Taksists"

Lielā zāle

2019. gadā ar vēl nebijušu kinolektoriju klasiskā kino cienītājus priecēs kinoteātris “Splendid Palace”, aicinot baudīt brīvību, romantiku, spriedzi un piedzīvojumus road movie žanra desmit izcilākajās filmās. “Splendid Palace” sadarbībā ar pilna servisa līzinga un autonomas uzņēmumu AVIS piedāvā iespēju iepazīt pasaulē iemīļotā žanra labākos paraugus, kurus izvēlējušies kino eksperti. Pirms katra seansa uz sarunām par līkločiem, negaidītiem pagriezieniem, pitstopiem, ceļabiedriem un citām neatņemamām žanra sastāvdaļām aicinās kompetenti līdzbraucēji – kinokritiķi, aktieri un cilvēki, kuru ikdiena saistīta ar auto.

Taxi Driver
ASV, 1976
Garums: 1 st. 54 min.
Krimināls, drāma
Režisors: Martins Skorsēze
Lomās:  Robert De Niro, Jodie Foster, Cybill Shepherd

Šajā reizē līdzbraucēji Valdis Melderis un Ieva Florence -Vīksne. Pirms seansa saruna ar TV, radio personību un aktrisi.

Treviss Bikls ir bijušais jūras kājnieks un Vjetnamas kara veterāns, depresīvs un kara traumēts jauns cilvēks (Roberts de Niro), kas dzīvo Ņujorkā. Tā kā viņš cieš no bezmiega, tad naktis pavada strādājot par taksistu, bet dienas laikā skatās pornogrāfiskas filmas. Filma rāda Ņujorku no taksometra vadītāja rakursa. Treviss ir vientuļnieks ar ieroci kabatā. Viņš pa naktīm braukā pa Ņujorkas tumšākajām ielām, prostitūtu un narkotirgoņu pārpilnajiem rajoniem. Viņš dodas ne tikai apkarot, bet arī pāraudzināt gan vietējos sutenerus, gan politiķus. Taksometrā viņš uzsāk sarunas, kurās viņa pasažieri, iespējams, dažkārt ieklausās. Pilsēta un tās nakts ļaudis Trevisam šķiet zemiski, un tas vairo vardarbīgas dziņas - viņš nolemj atbrīvot kādu simpātisku prezidenta vēlēšanu kampaņas darbinieci un kādu mazgadīgu prostitūtu (Džodija Fostere). Nejaušās satikšanās taksometrā ir Trevisa psihoterapijas veids, kas nevieš optimismu nākotnei, bet tomēr saucas dzīve. Filmai ir sociāls un politisks konteksts, kas nav zaudējis savu aktualitāti un jēgu. Filmā netrūkst vardarbības Ņujorkas nakts aizsegā, bet tai piemīt arī psihodēliska sapņa oreols. "Taksists" bieži tiek saukta par vienu no visu laiku labākajām ASV filmām ne vien kino profesionāļu un kritiķu, bet arī skatītāju vērtējumā. Filma tika nominēta četrām Oskara balvām, tai skaitā kā labākā filma. 1976. gada Kannu kinofestivālā “Taksists” ieguva Zelta palmas zaru.

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodās.

Ieeja: 8.00 EUR, skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību - 6.00 EUR!

– Drukāt dokumentu