Kino

Atpakaļ

ZĒNS AR VELOSIPĒDU - FESTIVĀLS "BALTIJAS PĒRLE"

Lielā / Mazā zāle

Oriģinālnosaukums:
Le gamin au vélo

Beļģija, Itālija, Francija, 2011, 90 min

Valoda: franču
Subtitri: nav


Režisori: Žans Pjērs Dardēns, Liks Dardēns
Lomās: Sesila de Fransa, Tomā Dorē, Žeremī Renjē, Fabricio Rondžone

Kannu kinofestivāla Grand Prix.

Kad tēvs reiz atstāja Sirilu bērnunamā, viņš apsolīja noteikti atgriezties pēc viņa, bet gāja laiks.
Gluži nejauši liktenis saved zēnu kopā ar Samantu, kura mazpamazām kļūst par viņa sargeņģeli. „Šī ir mūsu visoptimistiskākā filma – spilgtās vasaras krāsas padara filmu tīkamu acīm un mazina dramatisko spriedzi,” – Žans Pjērs un Liks Dardēni.

PROFESIONĀĻU UN KINOMĀNA KOMENTĀRS
„Zaigojoša kā dimants, neiedomājami spilgta, dzīvi apliecinoša filma, kas eleganti balansē starp galējiem stāvokļiem – no bēdām līdz maigumam, līdz pat skumjai nežēlībai, un galu galā tiek sperts solis izdziedināšanās virzienā. Šajā aizkustinošajā drāmā nav nevienu jūtu, kas nebūtu izciestas un pārdzīvotas,” – Deivids Rūnijs, „Hollywood Reporter”.

„Divkārtēju Kannu kinofestivāla laureātu - brāļu Dardēnu filma ir svaigs, aizkustinošs un ļoti harmonisks kino par mīlestības nepieciešamību. Šī ir profesionālā un estētiskā nozīmē augstvērtīga pērle.

Darbs virtuozi veidots pastāvīgā kustībā, gluži kā pulsējošs nervs. Tā alķīmija atgādina sociālās pasakas, kuru sižets pārcelts vesternā vai Holivudas uzplaukuma perioda film-noir stilistikā, bet savdabīgais askētisms piešķir trauksmainajam stāstam  vajadzīgo skaidrību un noteiktību. .»  Les cahier du cinema

– Drukāt dokumentu