Kino

Atpakaļ

ĪVS SENLORĀNS: ATGŪTAIS LAIKS - FESTIVĀLS "BALTIJAS PĒRLE"

Mazā zāle

Oriģinālnosaukums:
Yves Saint Laurent. Le temps retrouvé.

Francija, 2004, 77 min.

Valoda: franču
Subtitri: nav


Režisors: Dāvids Tebuls
Filmā piedalījušies: Katrīna Denēva, Pjērs  Beržē, Īvs Senlorāns, Lulu de la Falēze, Betija Katrū

Režisors uzņēmis divas saturiski bagātas filmas par izcilo dizaineri, kinodarbu veidošanā izmantojot dokumentālus arhīvu materiālus, kā arī atmiņu stāstus – tie papildina cits citu, kaut arī tiem ir atšķirīgs virsuzdevums un emocionālā atmosfēra. „Laikā, kad Šanele piedāvāja savu stilu bez alternatīvām, mans stils neliedza sievietēm saglabāt viņu individualitāti,” – uzsver Īvs Senlorāns.

ATGŪTAIS LAIKS
„Patiesi laimīgs es biju tajā dzīves posmā, kuru pavadīju savas ģimenes lokā. Paraugieties, cik tolaik biju dzīvespriecīgs...” – atklāj Īvs Senlorāns, pārskatot senus fotouzņēmumus.
Viņa atmiņas par bērnību, jaunības gadiem un tuviniekiem savijas, pārklājoties cita pār citu. No pagātnes atsauktie cilvēku tēli, pārdzīvojumi un izjūtas – tieši tas ir Laiks, zaudētais un atkal atgūtais... Filmai dots pārsteidzoši precīzs nosaukums, kas sabalsojas ar leģendārajam modes māksliniekam dārgā rakstnieka Marsela Prusta romāna nosaukumu.
Svinīgi dziļdomīgos rakursus ieskauj eleganta melanholija, bet fotogrāfijās iemūžinātajos mirkļos mazais laimīgais apaļvaidzītis pakāpeniski iegūst skarbus sejas vaibstus.
Filma slīd caur sava varoņa dzīvi, caur tās svarīgākajiem brīžiem, viņa ciešanām, veiksmes paisumiem un bēgumiem, izveidojot aizraujošu biogrāfisku eseju par romantiskā dumpinieka nonākšanu augstās modes Olimpā. Neparasts agrīna brieduma un strauji pieredzētu panākumu stāsts.
Kas patiesībā bija Īvs Senlorāns? Kas viņam dāvāja iedvesmu? Vai viņš bija laimīgs? Vai bija gandarīts par paša paveikto? Uz šiem un citiem jautājumiem mēģinājis rast atbildi filmas režisors kopā ar dižā kuturjē tuvākajiem draugiem un domubiedriem. Pētījums par augstās modes imperatoru – Īvu Senlorānu.


– Drukāt dokumentu