Kino

Atpakaļ

ĪVS SENLORĀNS: MARSO AVĒNIJA 5. PĒDĒJĀ KOLEKCIJA - FESTIVĀLS "BALTIJAS PĒRLE"

Mazā zāle

Oriģinālnosaukums:
Yves Saint Laurent. 5 avenue Marceau 75116 Paris

Francija, 2002, 85 min.

Valoda: franču
Subtitri: nav


Režisors: Dāvids Tebuls

Filmas uzmanības fokusā ir radošais process leģendārajā modes impērijā Yves Saint Laurent. Stāstījums par to, kā dižais dizaineris gatavoja savu pēdējo kolekciju – no skicēm līdz neiedomājami izsmalcinātiem un skaistiem tērpiem, kuros iegūla viņa kaisle, emocijas un neizsīkstošā enerģija.

„Mode mainās, bet stils ir mūžīgs,” – apgalvoja Īvs Senlorāns. Par šo vārdu patiesumu var pārliecināties, vērojot, kā Meistars pats savām rokām rada sieviešu apģērbu kolekciju viņa izlolotajā un negaistošu slavu iemantojušajā modes namā.
Pēc dažām dienām augstās modes metrs Parīzē sasauks preses konferenci, kurā sacīs: „Es esmu uzaicinājis jūs tādēļ, ka vēlos, lai uzklausāt svarīgu paziņojumu saistībā ar manu dzīvi un manu profesiju. Katram cilvēkam gribas atrast dzīvē savus iluzoros ideālus. Es sekoju šiem ideāliem, meklēju, panācu. Es esmu piedzīvojis daudz sarūgtinājumu, esmu iepazinis bailes un baisu vientulību. Šodien esmu pieņēmis lēmumu pamest arodu, kuru tā mīlēju. Vislabākā paradīze ir zaudētā paradīze, kā teicis Marsels Prusts.” Tā beidzās viena no ilgstošākajām savienībām Francijā – ģēnija un viņa daiļrades mīlasstāsts.


– Drukāt dokumentu