Kino

Atpakaļ

7 DIENAS HAVANĀ - FESTIVĀLS "BALTIJAS PĒRLE"

Lielā zāle

Oriģinālnosaukums:
7 días en La Habana

Francija, Spānija, 2012, 129 min.

Valoda: angļu
Subtitri: krievu


Režisori: Benisio del Toro, Lorāns Kantē, Hulio Medems, Gaspārs Noē, Elija Suleimans, Huans Karloss Tabio, Pablo Trapero
Lomās: Emirs Kusturica, Džošs Hačersons, Daniels Brīls, Elija Suleimans, Luiss Alberto Garsija

Nominācija Kannu kinofestivāla “Zelta palmas zaram”

Svaiga Mohito pēcgarša, Havannas cigāru aromāts, vēsa okeāna elpa, kaislīgi salsas apskāvieni un eksotiskas karnevāla spilgtās krāsas. Havanna, es tevi mīlu!

Kārtējā atzīšanās mīlā brīnišķīgajai salai pārņem stafeti kinoalmanaha veidošanā par dižajām pasaules galvaspilsētām. Triumfējošais ceļojums caur dažādām valstīm un kontinentiem sākās ar slavenajiem projektiem “Parīze, es tevi mīlu” un “Ņujorka, es tevi mīlu”. Filmā ietvertas septiņas noveles, kurām piešķirti nedēļas dienu nosaukumi – no pirmdienas līdz svētdienai.

Havana nav tikai pilsēta vien – tas ir dvēseles stāvoklis, kas padara šo vietu atšķirīgu no citām galvaspilsētām. Tajā nav iespējams neiemīlēties, tā piesaista un savaldzina, liekot sirdij sisties rumbas taktī un sabalsoties ar Kubu – romantikas, bezrūpības, sapņu zemi.

Jauna diena Havanā – jauns režisors, jauni aktieri un jauns stāsts. Lai arī septiņas īsfilmas uzņemtas neatkarīgi cita no citas, ikvienā no tām rodama saikne ar pārējām sešām, kas palīdz radīt spēcīgu visa kopdarba sižetisko vienotību un dramaturģisko veselumu. Katra daļa atklāj Havanu no jauna skatu punkta, ataino šīs pilsētas dvēseli, tās unikālo atmosfēru, vienlaikus nesteidzīgumu un kaisli.

Nav iespējams atteikties no nedēļas, kas aizrit Havanā kopā ar Emiru Kusturicu vai Benisio del Toro, pasēdēšanas bārā blakus Ernestam Hemingvejam, leģendārā Daikiri nobaudīšanas un iespējas uzzināt vairāk par mīlas objektu – tā visdārgāko un apslēptāko neatkārtojamā manierē.

“Es mīlu Havanu, es jūtos šeit kā mājās. Ja kāds tā jūtas ne tajā vietā, kur piedzimis, bet citur – tas nozīmē, ka viņš ir atradis vietu, kur lemts palikt. Un es palieku…” E. Hemingvejs

– Drukāt dokumentu