Kino

Atpakaļ

ZEM CHANEL ZĪMES - FESTIVĀLS "BALTIJAS PĒRLE"

Mazā zāle

Oriģinālnosaukums:
Signé Chanel

Francija, 2005, 52 min.

Valoda: franču
Subtitri: nav


Režisors: Loiks Prižāns
Lomās: Karls Lāgerfelds, Elizabete Hārlija, Opra Vinfrija un citi.

Pirmo reizi modes vēsturē allaž ieturētais un aizdomīgi noslēpumainais Karls Lāgerfelds paver durvis uz leģendārajām Chanel modes nama darbnīcām, sniedzot skatītājiem iespēju izzināt haute couture kolekcijas tapšanu no pirmās zīmuļa skices līdz gatavo izstrādājumu pārdošanai klientēm.

Slēptās kameras izmantošana un meistaru sarunu ieraksti rada unikālu personīgās klātbūtnes un līdzdalības sajūtu.

Atainots daudzo meistaru monotonais un ļoti rūpīgais darbs, kā arī neprātīga jezga, kas valda desmit minūtes pirms svarīga defilē. Ekscentriskais Lāgerfelds pārvērš visai klišejisko modes aizkulišu filmēšanas žanru kaislīgās, dažkārt teju Almodovara domu gaitas cienīgās mini drāmās, kurās čum un mudž triumfs un izgāšanās, histērijas, strīdi un vētraini izlīgšanas apskāvieni, muļķība un diženums. Turklāt grandiozās emocijas un kaislības virmo līdztekus bijīgai attieksmei pret rituāliem un arodu.

Modes nama vareno tradīciju sargātājs Karls Lāgerfelds pakāpeniski iepazīstina mūs ar visu savu karaļvalsti: bezgalīgas pielaikošanas, pasakaini skaisti audumi, tvīda žaketīšu stepēšana, maiga zīda plisēšana, un atkal jau pielaikošanas, izārdīšanas, pārtaisīšanas.

Vai atceraties klasisko Chanel lentīti ? Jūs būsiet pārsteigti, kad uzzināsiet, kas un kā pin šīs leģendārās bizītes.

Filma šķitīs interesanta un aizraujoša pat tiem, kuri sevi neuzskata par modes fanātiem un parasti neliekas ne zinis par dižo kuturjē dzīvi.


– Drukāt dokumentu