Kino

Atpakaļ

HERMÈS: SIRDIS UN DAIĻAMATI & ŠŪBERTS, DIŽAIS DOLCE VITA RADĪTĀJS - FESTIVĀLS "BALTIJAS PĒRLE"

Mazā zāle

2 FILMAS:

HERMÈS: SIRDIS UN DAIĻAMATI
Oriģinālnosaukums:
Hermès:Hearts and Crafts

Francija, 2011, 47 min.

Valoda: franču
Subtitri: nav


Režisori: Frederiks Lafons, Izabella Depuī Šavana

Kas jums iešaujas prātā, kad domājat par Hermès? Greznība, izcila meistarība, nevainojama kvalitāte, pilnības iemiesojums. Kāpēc somiņa, ko gluži kā kulta priekšmetu iekāro viskaprīzākās modes dāmas, ir teju automašīnas vērtībā? Kāpēc carré d'Hermès lakati rotā daudzu valstu pirmo lēdiju un Holivudas satriecošo daiļavu burvīgās galvas? Atbilde ir skaidra – vainojama Hermès radītā un gadu desmitiem uzturētā leģenda.

Tikai tagad, zīmola 175. gadskārtas atzīmēšanas ietvaros beidzot atklājas pasaulslaveno somu un lakatu izgatavošanas noslēpumi.

Dārgākais un populārākais modes nams uzņēmis filmu, lai pavēstītu, ka Hermès nav tikai smalki butiki, skaļas skates Modes nedēļās un jautras ballītes zvaigznēm. Hermès ir daudzu simtu augstākās klases meistaru darbs. Katrā lietā, katrā detaļā, katrā adatas dūrienā viņi iegulda daļu no savas dvēseles un sirds siltuma.

Mēs dodamies aizraujošā ceļojumā, atklājot sev Ateljē pasauli, cilvēkus, kuri iedveš dzīvību modes namā. Kinolentē iemūžināts slaveno audumu, rotu un ādas izstrādājumu tapšanas process. Tie uzkrājuši katra daiļamata meistara dzīves dzirkstis, entuziasmu, lepnumu un kaisli. Soli pa solim. Skrupulozi. Ar degsmi un cieņu, tiecoties sasniegt pilnību. Vārdi, žesti, kustības, kā arī klusums, saplūst ar zīda un metāla skanējumu, ādas elpošanu un kristāla šķindu.

Filma pārsteigs un apburs pat tad, ja Hermès jums ir vienaldzīgs. Tajā pastāvīgā kustībā atainoti cilvēki, kuri patiesi mīl to, ko dara, lai uzturētu visaugstākos standartus.

Šī filma izskaidro, kāpēc maksājat par Hermès tik bargu naudu: jūs saņemat ne tikai zīmolu vien, jūs saņemat daiļamata meistaru noslēpumu, sirdi un dvēseli.

ŠŪBERTS, DIŽAIS DOLCE VITA RADĪTĀJS
Oriģinālnosaukums:
Schuberth. L atelier della Dolce vita

Itālija, 2011, 40 min.

Valoda: itāļu
Subtitri: angļu


Režisors: Antonello Sarno
Filmējušies: Džīna Lolobridžida, Džuzeppe Avati, Monika Belluči, Sofija Lorēna, Kristians de Sika

Dolce vita izdomāja Federiko Fellīni, bet to ietērpa Emilio Šūberts – kinozvaigžņu, sabiedrības lauveņu un karalieņu drēbnieks. Viņa spožajā ateljē Condotti ielā bija manāmi starptautiskās elites pārstāvji, slaveni politiķi un Holivudas zvaigznes.

Šūberta radošums un greznais stils padarīja viņu par slavenību un princešu mīluli. Viņš kļuva pazīstams kā Dolce vita drēbnieks, kura lojālāko klienšu vidū bija Džīna Lolobridžida, Sofija Lorēna, Bridžita Bardo, Džoanna Krouforde, Ingrīda Bergmane, Rita Heivorte, Vindzoras hercogiene un Evita Perona.

Viņam patika šāds tēls – klasiski krāšņa sieviete ar eklektisku gaumi un kaislību uz smalkiem audumiem. Savukārt sievietēm patika izskatīties tieši tā, kā viņš to sev bija iztēlojies. Kā īpaša šika pazīmi uzlūkoja sekojošu ierakstu kāzu ielūgumā: “Līgava būs tērpta kleitā, kas darināta pie Šūberta”.


– Drukāt dokumentu