Kino

Atpakaļ

DMITRIJA BIKOVA LEKCIJA: KĀDĒĻ MUMS IR KLASISKĀ LITERATŪRA (pārcelts no 21.04.2019)

Lielā zāle
"Kam mums klasika?"
Dmitrijs Bikovs Rīgā!

30. novembrī  pulksten 18:00 Splendid Palace ar lekciju uzstāsies lielisks dzejnieks, rakstnieks, žurnālists, apgaismotājs, daudzu projektu, televīzijas un radio programmu autors un, protams, brīnišķīgs lektors — Dmitrijs Bikovs.

Lekcijai bija jānotiek 21. aprīlī, taču tā tika pārcelta Dmitrija Bikova steidzamas hospitalizācijas dēļ. Tagad, kad Dmitrijs Ļivovičs ir pilnībā atveseļojies, mēs ar prieku paziņojam, ka jaunais pasākuma norises laiks ir 30. novembris, pulksten 18:00. Visas biļetes, kas nopirktas uz 21.04. ir derīgas!

Ironisks intelektuālis, talantīgs, neatkarīgi domājošs cilvēks, kurš gatavs dalīties neparastās idejās un uzskatos, paraudzīties no cita skatpunkta un mudināt uz to arī savu auditoriju – tas viss raksturo viņu.

 „Literatūra slepeni valda pār pasauli,” – uzskata Dmitrijs Bikovs.

Vai skolā ir nepieciešamas literatūras stundas? Vai bērniem vajadzētu lasīt klasiku? Kāds ir Zēna Ar Rētu Uz Pieres noslēpums? To un daudz ko citu Dmitrijs Ļvovičs apspriedīs ar vecākiem un bērniem lekcijā Rīgā.

“No visām pusēm dzirdams, ka klasiskā literatūra skolas mācību programmā nemaz nav nepieciešama. Daži saka, ka tā iedzen bērnus depresijā, citi, ka tā ir tālu no mūsdienīguma, citi, ka teksti ir pārāk nopietni, gari un bērni tos nesaprot. Savā lekcijā Rīgā es jums stāstīšu: kāpēc šādas runas ir muļķības, ko darīt, lai bērni lasītu klasiku un kāpēc viņiem tā ir vajadzīga. "

Bet vai aktuāla ir tikai klasika, kā uzskata daudzi literatūras skolotāji? Daudzi, taču ne Dmitrijs Bikovs. Grāmatas par Hariju Poteru bieži tiek uzskatītas tikai par bērnu izklaidi, bet vai tā tiešām ir? Vai tās ir tikai komerciāls produkts vai kas vairāk? Jautri un noderīgi par vienu no pēdējo gadu grāmatu sērijām, ko lasījuši gan bērni, gan pieaugušie. Vai varbūt vēl nav to lasījuši, bet tikai skatījušies filmas.

"Pie mums grāmatas par Hariju Poteru bieži uzskata par komerciālu produktu, vieglu lasāmvielu bērniem, taču patiesībā šīs grāmatas dod lielisku iespēju iepazīt pasauli un tās jaunās, iepriekš neaprakstītās likumsakarības. Tā ir lieliski sacerēta literatūra. Tā iemieso labākās britu rakstniecības tradīcijas. Džoannai Roulingai izdevies radīt nemirstīgu varoni. Tādu, kurš nav ideāls, bet gan moku un šaubu mākts, trausls, reāls mūsdienu pusaudzis."

Ne tikai lekcija, bet arī iespēja pēc pasākuma personīgi aprunāties ar Dmitriju Ļvoviču, piedalīties interesantā diskusijā, uzdot savu jautājumu un pat iegūt autogrāfu – tas viss notiks 30. novembrī plkst. 18:00  Splendid Palace, Latvijā vienīgajā Dmitrija Bikova lekcijā.

Lielajā zālē: 30. novembrī plkst. 18:00

Biļetes visās Biļešu serviss kasēs, kā arī www.bilesuserviss.lv

Organizē: WELLDONE BALTIC, SIA, Vienības gatve 192/3-87 LV-1058 Rīga

– Drukāt dokumentu