Kino

Atpakaļ

MUĻĶU NAMS - ĪPAŠS SEANSS - FESTIVĀLS "BALTIJAS PĒRLE"

Lielā zāle

ĪPAŠS SEANSS - TIKŠANĀS AR ANDREJU KONČALOVSKI


Oriģinālnosaukums:
Дом дураков

Krievija, Francija, 2002, 105 min
Valoda: krievu
Subtitri: nav


Režisors un scenārija autors: Andrejs Končalovskis
Lomās: Jūlija Visocka, Sultāns Islamovs, Jevgeņijs Mironovs, Braiens Adamss, Staņislavs Varka, Marina Policeimako, Jeļena Fomina, Rasmi Džabrailovs, Vladimirs Fjodorovs, Anatolijs Adoskins

Venēcijas Starptautiskā kinofestivāla žūrijas speciālbalva, 2002. g.

Uz Čečenijas un Ingušijas robežas, apjozta ar sētu, slejas garīgi slimo klīnika. Karš ir tepat līdzās, bet šeit rit īpaša dzīve ar savām vērtībām un neparastām attiecībām. Kādu dienu viss klīnikas personāls pazūd, un slimnieki bauda brīvību, apgriezdami namu kājām gaisā. Te pēkšņi parādās čečenu vienība, un tai pa pēdām – Krievijas spēki. Atskan šāvieni. Slimo pasaulē ielaužas kara neprāts. Ir tikai viens ceļš, kā izdzīvot šajā pasaulē, – mīlestība.

Andrejs Končalovskis tiksies ar skatītājiem

Festivāls „Baltijas pērle” piedāvā īpašu projektu, kas veltīts izcilā režisora Andreja Končalovska 75 gadu jubilejai. Festivāla programmā iekļauta viņa filmu retrospektīva un pasaules pirmizrāde Krievijas valsts akadēmiskajā „Mossovet” teātrī iestudētajai A.Čehova lugai „Trīs māsas”.

Kā projekta kulminācija iecerēta režisora radošā tikšanās ar skatītājiem 22. septembrī plkst. 18.00 kinoteātrī „Splendid Palace”. Andrejs Končalovskis atbildēs uz klātesošo jautājumiem, pastāstīs par filmas „Muļķu nams” veidošanas gaitu. Izraudzītais kinodarbs tika uzņemts 2002. gadā un ieguva Venēcijas starptautiskā kinofestivāla žūrijas īpašo balvu. Tikšanās laikā kopā ar režisoru būs arī aktrise, kura šajā filmā atveido galveno lomu, – viņa sieva Jūlija Visocka.

A.Končalovska darbu retrospektīvā tiks demonstrētas septiņas no kinematogrāfijas metra Krievijas un ASV radošā darba periodos tapušajām filmām – to vidū gan vērienīgā „Sibiriāde”, gan izsmalcinātā „Muižnieku ligzda”, gan aizkustinošā „Romance par mīlētājiem”.

Filma „Bēgošais vilciens” uzņemta, balstoties Akiras Kurosavas scenārijā. Tā sagādāja A.Končalovskim daudz prestižu godalgu un pasaules slavu: „Zelta Globuss”, nominācija „Zelta palmas zaram”, trīs „Oskara” nominācijas u.c. Filma tika īpaši restaurēta un šogad izrādīta Kannu kinofestivāla programmā „Kannu klasika”. Jauna filmas kopija nodrošināta, pateicoties Metro Goldwyn Mayer/Park Circus.

Būs iespēja noskatīties arī Holivudā uzņemtās filmas „Marijas mīļākie” un „Duets solistam”, savukārt Rīgas Kongresu nama foajē atklāta režisoram veltīta kinoplakātu izstāde.

„Katrā vecumā ir savas ilūzijas. Esošās ilūzijas nomaina citas. Dzīves jēga ir saprast. Pat ne to, ko esi izdarījis, bet ko tu galu galā esi izjutis. Sasniedzot noteiktu vecumu, kaut kādu apogeju, cilvēkiem kļūst raksturīgs tas, ko Čehovs izteicis šādi: gudrajiem zināms, bet muļķiem neinteresē. Dzīve ir tikai mūsu personīgais un vēl kāda, kurš atrodas virs mums, eksperiments. Vairāk nekas. Tā ir tika īsa, ka jācenšas pieļaut visas iespējamās kļūdas, kamēr vēl nav beigusies. Dzīves mērķis ir redzēt, bet viss pārējais – liela ilūzija. Kad redzi, tad pūlies saprast, bet kad pūlies saprast, tad mīli vai nemīli...” – saka A.Končalovskis.

– Drukāt dokumentu