Kino

Atpakaļ

VIJAS ARTMANES LIELĀ NAKTS

Lielā zāle

Aktrisei Vijai Artmanei 21. augustā apritētu 90! Rīgas svētkos svinam Latvijas kinomākslas leģendas jubileju un stāstām par viņas dzīvi un darbu ar lielformāta videoprojekcijām uz aktrises mūžā nozīmīgu ēku sienām. Vija Artmane kā rīdziniece apstiprina savu piederību un mīlestību pilsētai, kurā ritējusi viņas darba un sabiedriskā dzīve. Vija Artmane kļūst par šodienas dzīves liecinieci Rīgas svētkos 2019. gadā…

Vecrīgā – Laipu un Meistaru ielas stūrī tiksieties ar bērnu, jaunu meiteni, kura vēl tikai sapņo par savu nākotni, Dailes teātra logos ieraudzīsiet Viju Artmani – teātra karalieni, bet pie “Splendid Palace” sastapsiet Viju kā kino dīvu.
Kinoteātrī “Splendid Palace” kopā skatīsimies neparasto Rolanda Kalniņa īsmetrāžas dokumentālo filmu “Saruna ar karalieni” (1980) un tiksimies ar filmas režisoru. Kinoteātra pagalmā baudīsim dzeju un mūziku, vērosim audiovizuālo projekciju ar dīvas kinolomām, satiksim Vijas Artmanes ģimeni un viņas laikabiedrus.
Pasākumi pilsētā reizē būs kā filmēšanas laukums jaunam darbam – Latvijas Televīzijas dokumentālajam stāstam par Viju Artmani, kura pirmizrādi baudīsim jau 21. augustā, aktrises dzimšanas dienā!

Svinēsim kopā Vijas Artmanes klātbūtni un sajutīsim viņas personības starojumu Rīgas pilsētvidē!

Programma 17. augustā:

20:00 Rolanda Kalniņa dokumentālā filma “Saruna ar karalieni” (1980).
Digitāli atjaunotās versijas bezmaksas seanss kinoteātra “Splendid Palace” Lielajā zālē. Pasākumu vada kinokritiķe Daira Āboliņa. Tikšanās ar režisoru Rolandu Kalniņu.

21:00 Pasākums “Vija Artmane – kino dīva” pie kinoteātra "Splendid Palace"

Pirmo reizi plašākai publikai būs iespēja iepazīties ar vēl nekur nepublicētām, unikālām laika liecībām – aktieru sniegumā dzirdēt fragmentus no vēstulēm, kuras leģendārajai aktrisei Vijai Artmanei sūtījuši viņas talanta apbrīnotāji no visas pasaules. Muzicēs Kaspars Dimiters, atskaņojot dziesmas no jaunās Vijai Artmanei veltītās dokumentālās filmas. Ar Vijas Artmanes ģimenes locekļiem un laikabiedriem sarunāsies kinokritiķe Daira Āboliņa.

21:40–24:00 Audiovizuālas projekcijas “Vija Artmane – kino dīva” kinoteātra “Splendid Palace” priekšpagalmā uz kinoteātra sienas, Laipu un Meistaru ielas stūrī un uz Dailes teātra sienas.

Ieeja: bezmaksas

Atbalstītāji: Rīgas dome

*attēls no Rīgas kinomuzeja krājuma


– Drukāt dokumentu