Kino

Atpakaļ

AVIS KINO VAKARI - DESMIT IZCILI CEĻOJUMI “Limuzīns Jāņu nakts krāsā"

Lielā zāle

2019. gadā ar vēl nebijušu kinolektoriju klasiskā kino cienītājus priecēs kinoteātris “Splendid Palace”, aicinot baudīt brīvību, romantiku, spriedzi un piedzīvojumus road movie žanra desmit izcilākajās filmās. “Splendid Palace” sadarbībā ar pilna servisa līzinga un autonomas uzņēmumu AVIS piedāvā iespēju iepazīt pasaulē iemīļotā žanra labākos paraugus, kurus izvēlējušies kino eksperti. Pirms katra seansa uz sarunām par līkločiem, negaidītiem pagriezieniem, pitstopiem, ceļabiedriem un citām neatņemamām žanra sastāvdaļām aicinās kompetenti līdzbraucēji – kinokritiķi, aktieri un cilvēki, kuru ikdiena saistīta ar auto.

Limuzīns Jāņu nakts krāsā
Komēdija, drāma
Garums: 1h 24 min.
Režisors: Jānis Streičs
Lomās: Lilita Berzina, Olga Drege, Uldis Dumpis

LĪGO, LĪGO!
Kamēr visi gatavojas Ziemassvētkiem, mēs aicinām uz vienu īstenu Jāņu dienas jampadraci, decembra vidū! Kur tad tas redzēts...? 
Būs līgotāji, Jāņu siers, alus un protams, Limuzīns Jāņu nakts krāsā. 

Vakara galvenie līgotāji un līdzbraucēji - režisors Jānis Streičs un psiholoģijas doktore, arī filmas aktrise Diana Zande.

Leģendāra filma restaurētā versijā ļaus svinēt vasaras saulgriežus pirms Ziemassvētkiem!
Kurš gan  šo stāstu nezina?
Vientuļa lauku večiņa Mirta Saknīte loterijā laimējusi automobili – baltu žiguli, kas stāv pagalmā un sagādā  raizes vien. Par nozīmīgo notikumu Mirta uzraksta vēstuli sen nesatiktajam radiniekam Ērikam. Uzzinot par vecās lauku tantes laimestu, Tūteru ģimene maina savus atvaļinājuma plānus un nolemj braukt apciemot Mirtu un viņas auto. Padzirdējuši par Mirtas "limuzīnu Jāņu nakts krāsā”, Līgo svētku priekšvakarā viesos ierodas arī Sprēsliņu ģimene, Mirtas mirušā dēla  sieva Olita ar savu otro vīru Viktoru un meitu Lāsmu – palīdzēšot radiniecei vasaras lauku darbos. Vecajās mājās sākas liela rosība un radinieku savstarpējā konkurence par Mirtas tantes sirdi un testamentu.

Ja tā būtu tikai filma par dzimtas strīdiem ap mantu, pagājušā gadsimta 80. gados, tā pa šiem gadiem būtu novecojusi morāli un estētiski, tāpat kā tas ir noticis ar daudzām mūsu filmām. Taču šajā filmā nekas nemainās tāpat kā Šekspīra vai Blaumaņa lugās. Precīzie attiecību moduļi: māte-meita, tēvs-dēls, jaunības mīlestība un vecuma vientulība ir arhetipiski un tāpēc universāli.

Filma latviešu valodā

Vakara viesi un līdzbraucēji - režisors Jānis Streičs un psiholoģijas doktore , arī filmas aktrise Diāna Zande.

Ieeja: 8.00 EUR, skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību - 6.00 EUR!

Paldies par atbalstu:

Rankas piens


– Drukāt dokumentu