Kino

Atpakaļ

BALTIJAS FILMU DIENAS - VASARAS IZDZĪVOTĀJI

Lielā zāle

Baltijas valstīm tik simboliskajā augusta nogalē, kad pirms 30 gadiem Lietuvu, Latviju un Igauniju vienoja vēsturiskais Baltijas ceļš, šogad jau trešo reizi norisināsies Baltijas filmu dienas, kuru laikā katras valsts iedzīvotāji divās dienās bezmaksas seansos varēs noskatīties jaunākās un labākās kaimiņvalstu filmas, kā arī tikties ar filmu veidotājiem.

Baltijas filmu dienas ir trīs valstu kino institūciju – Nacionālā kino centra, Lietuvas kino centra un Igaunijas Filmu institūta  – iniciatīva un kopīgi veidots pasākums, stiprinot trīs Baltijas valstu sadarbību kino jomā un vairojot skatītāju zināšanas par kaimiņvalstu filmām.

Baltijas filmu dienu seansi Latvijā notiks 22. un 23. augustā kinoteātra “Splendid Palace” Lielajā zālē. Uz visām filmām ieeja BEZ MAKSAS.

22.08. Plkst. 20:30 VASARAS IZDZĪVOTĀJI Režisore Marija Kavtaradze (91’, Lietuva, 2018)

Lietuviešu režisores M. Kavtaradzes debijas filma kopš tās pirmizrādes Toronto Starptautiskajā filmu festivālā kļuvusi par starptautiskās auditorijas mīluli, saņemot virkni apbalvojumu. Stāsts šķietami pavisam vienkāršs – jauna psiholoģe Indre braucienā no vienas slimnīcas uz otru pavada divus vienaudžus – psihoneiroloģiskās slimnīcas pacientus Pauli un Justi. Ceļojums, kas pilns izaicinājumu un pārbaudījumu, bet arī dziļas sirsnības, jaunības dzīvīguma un vēlmes pēc draudzības.

Lietuvā Baltijas filmu dienās izrādīs Latvijas Simtgades darbus - režisores Ināras Kolmanes spēlfilmu Bille (2018) un režisora Ivara Selecka dokumentālo filmu Turpinājums (2018), kā arī režisores Lailas Pakalniņas spēlfilmu Picas (2012) un Latvijas-Igaunijas kopražoto pilnmetrāžas animācijas filmu Lote un pazudušie pūķi (2019, rež. Janno Poldmā un Heiki Ernits). Igaunijā savukārt tiks izrādītas Simtgades programmas filmas - režisores Annas Vidulejas Homo Novus (2018), kā arī Baltijas valstu kopražojums, režisoru Kristīnes Briedes un Audrjus Stoņa dokumentālā filma Laika tilti (2018).

Baltijas filmu dienas Latvijā organizē Nacionālais Kino centrs, atbalsta Rīgas dome un Kultūras ministrija, Lietuvas Kino centrs un Igaunijas filmu institūts.

Baltijas filmu dienas ir Latvijas valsts simtgades notikums, atzīmējot akcijas „Baltijas ceļš” trīsdesmitgadi.

– Drukāt dokumentu