Kino

Atpakaļ

BALTIJAS PĒRLE - PATIESĪBA / ИСТИНА

Lielā zāle

La vérité
Francija, Japāna, 2019, 106 min
Režisors: Hirokadzu Koreeda
Lomās: Katrīna Denēva, Žiljeta Binoša, Ītans Houks, Ludivina Sanjē, Rožē van Hols un citi

Meklēt patiesību nav slikti, bet vai vērts tajā dalīties ar visiem?

Peldoties slavas gaismā, Fabjēna nekad nerunā par divām tēmām: vecumu un vīriešiem. Šie skaitļi ir pārāk neticami, lai būtu patiesība. Neraugoties uz to visu, viņa joprojām kā majestātiska pavēlniece ļauj sajūsmināties par sevi, dievināt un aizvērt acis uz apburošajām vājībām.
Iespējams, viss šādi ritētu tālāk, bet viņai iešāvās prātā detalizēti izstāstīt par šiem jaukajiem niekiem memuāros, atklājot savu privāto dzīvi plašai sabiedrībai. Fabjēna bija precīzi aprēķinājusi triecienu, balstoties apgūtajā patiesībā: īsta kinozvaigzne nekļūst par "bijušo", kamēr vien viņas stāsti ir sarunu un tenku objekts.
Vienīgais, ar ko viņa nebija rēķinājusies – negaidītu pieaugušās meitas atgriešanos pēc neveiksmīga mēģinājuma izveidot karjeru Ņujorkā. Sentimentāla ģimenes atkalapvienošanās uz publicētās atzīšanās fona pārvēršas "vētrā un uzbrukumos". Zūd kontrole pār visu: pārmetumi un skandāli, piepešas senu pāridarījumu nianses, meli un apsūdzības. Izrādās, ka patiesībai ir divas puses.
Tos, kuri apņemas izzināt patiesību, sagaida daudz apslēptu slazdu.Kur atrodas tā robeža, kad patiesība pārvēršas iznīcinošā ierocī?
Jaudīga un valdzinoša filma, kas ilustrē dziļi personīgas eksistenciālās bailes – сilvēka bailes no vienaldzības.

Aktierspēle kā dinamīta sprādziens. Nenoliedzami, šīs vizuāli iespaidīgās filmas galvenā vērtība ir grandiozā aktierspēle, no kā nav iespējams atraut acis. Izcilās franču aktrises, Denēva un Binoša , ir paveikušas neiedomājamo – pasteļtoņos, viegliem pieskārieniem un ar smalku spēli “starp rindiņām” viņām izdevusies dziļa drāma, kas atstāj pēc sevis neatvairāmu pārmaiņu priekšnojautu.

Oriģinālvaloda: franču
Subtitri: angļu
Sinhronais tulkojums austiņās: latviešu, krievu


– Drukāt dokumentu