Kino

Atpakaļ

STUDENTU kinoFEST'S 2019

Lielā zāle

Kinoteātris “Splendid Palace” otro gadu organizē starptautisku Baltijas valstu mākslas augstskolu absolventu Studentu kinoFEST’S. Labāko autoru kino tiks izrādīts 2019. gada 1. oktobrī nonstop kinovakarā.

Konkursam tika saņemti 33 pieteikumi no dažādu Baltijas valstu mākslas augstskolu absolventiem. Konkursa komisija ir izvērtējusi visus iesūtītos darbus un par 13 labākajām filmām un to autoriem ir atzinusi:

Skaista mana tēvu zeme”, režisore Eleonora Stabiņa, operators Edgars Strads (RISEBA)

Idejas līdzautore: Dagmāra Bārbale; Mūzika: Raxtu Raxti Bungu un dūdu mūzikas grupa Auļi; Dejo: TDA “Vektors”; Galvenie varoņi: Emīlija, Ričards.

Katrs draugs pārstāv pasauli mūsos- pasauli, kuras vēl nebija pirms viņa ierašanās. Un tikai no šīs sastapšanās piedzima jauna pasaule. Jauna Latvija. Viņu Latvija. Viņu skaistā tēvu zeme, kuru paņemt sev līdz un samīļot pie sirds arī tālajā, svešajā zemē.
Raxtu Raxti un Bungu un dūdu mūzikas grupa Auļi mūzika, Dagmāras Bārbales horeogrāfija, "Skaista mana tēvu zeme" dejas ekranizējums.

 “Ābolu Vīrs”, režisore Lūcija Rošāne, producente Aija Hermane (RISEBA)

Ir pagājuši 20 gadi, kopš Vilis, nu jau vīrs labākajos gados, mīklainos apstākļos pazaudēja savu ģimeni. Viņa dzīve rit vientulībā un vienīgā saikne ar ārpasauli ir pastnieks. Ilūzijas par ģimenes atgriešanos ir vienīgās, kas viņam liek celties no rītiem. Viena pa vienai krājās Viļa salabotās lietas, bet vai tas spēs atgriezt atpakaļ viņa ģimeni?

“Vilku nakts”, režisore Marta Botere (Latvijas Kultūras akadēmija)

Iestiguša busiņa šoferis ierodas vientuļas mājas pagalmā, meklējot palīgus. Tur dzīvojošās sievietes un viņas dēla solījumi palīdzēt nevainagojas ar panākumiem. Tā kā ir pārāk tumšs, lai dotos tālāk, busiņa šoferis tiek aicināts pavadīt nakti pie viņiem. Kad nākamajā dienā viņam paliek slikti un viņš ir spiests palikt vēl ilgāk, šoferis atklāj, ka mājas iemītnieki slēpj kādu noslēpumu.

“Zaķis”, režisors Mārtiņš Gaušis (Latvijas Kultūras akadēmija)

Filma seko desmit gadus vecam puikam, kuru visi sauc par Zaķi. Emocionāli jūtīgais un noslēgtais zēns vada mierīgas dienas kopā ar savu vienīgo draugu Edvardu. Zaķa dzīvi satricina mātes jaunais draugs Juris. Filma attēlo pirmspubertātes vecuma zēnu savdabīgo izpratni par dzimumattiecībām, vientuļas mātes un dēla attiecības un veidu, kā šādu pieredzi pārvērst par iespēju nobriest jaunam prātam un garam.

“Diskrēts”, režisors Žulijennuhums Kuļibaļi (Latvijas Kultūras akadēmija)

Kristaps 22 gadu vecumā joprojām dzīvo ar tēvu, turklāt viņu attiecības ne tuvu nav ideālas. Katra saruna pārvēršas strīdā, jo abi vīrieši atsakās būt atklāti – Kristaps par savu homoseksualitāti, savukārt tēvs par savām jaunajām attiecībām un to, ka novērtē dēla klātbūtni. Impulsu ko mainīt dzīvē Kristapam sagādā iepazīšanās ar priekšnieku Mareku, kurš Kristapa acīs simbolizē brīvību.

 “Mākslas mecenāts”, režisors Oskars Zikmanis (Liepājas Universitāte)

Vilnis Kurpe ir 66 gadus vecs rīdzinieks, kurš ir atkarīgs no azartspēlēm. Viņš ir atklājis, ka viņa zaudētā nauda tiek novirzīta vietējo mākslinieku kabatās. Šis fakts ir licis Kurpem sevi lepni pasludināt par Mākslas mecenātu.

 “Unelemus”, režisore Piret Lindau (Igaunijas Mākslas akadēmija)

Iedomāšanās ir gandrīz kā sapņošana. Kamēr jūs iedomājaties, jūs atbrīvojiet prātu un paši sevi, bet tajā pat laikā jūs esiet klātesoši šajā brīdī, šajā momentā. Tas ir kā sapņot vaļējām acīm.

“Snapped”, režisori Piret Lindau, Anna Lauretta Eespere and Lisa Sharf (Igaunijas Mākslas akadēmija)

Darbaholiķa meita mēģina pārvarēt plaisu starp sevi un savu tēvu, bet pieaugošā plaisa starp mazo ģimeni pārvēršas par kaut ko šausmīgu.

“Hound Out”, režisore Anna Eespere (Igaunijas Mākslas akadēmija)

Birojā strādājošs suns zaudē darbu, dusmu savaldīšanas problēmu dēļ. Lai atgrieztu savu dzīvi atkal uz pareizā ceļa, viņam savas problēmas jāuztic savādam dzīves treneriem, kuru neparastās metodes neko daudz nelīdz. Kad lietas sāk šķist bezcerīgas, suns dusmās atklāj neparedzētu spēku un iemācās to izmantot savā labā.

 “Zorg 2”, režisors Auden Lincoln-Vogel (Igaunijas Mākslas akadēmija)

Citplanētietis dodas uz Zemi, cerot filmēties zinātniskās fantastikas filmā.

“Dream Cream”, režisors Noam Sussman (Igaunijas Mākslas akadēmija)

 

Vecāka gadagājuma pāris ir atkarīgs no psihedēliskā sejas krēma.

 “I Thought I Was a Superman”, režisori Nele Aunap un Rabbe Sandström (Baltijas Filmu un Mediju skola)

Jevgēnijs ir Ukrainā dzimis ģimenes cilvēks un Tallinas taksometra vadītājs. Viņš brauc pa pilsētu, stāstot cilvēkiem par savām attiecībām ar sievu un bērniem - trim brāļiem, kurus kopā ar sievu Tanju, viņi adoptēja no bērnu nama. Jevgēnijam taksometra vadīšana nav tikai aizbēgšana no ģimenes dzīves prasīgajām saistībām, bet arī iespēja brīdi apstāties un pārdomāt savu dzīvi.

“Ballena: between land and sea”, režisore Alessandra Baltodano (Tallinas Universitāte)

Šī dokumentālā filma, - brīžiem vērīgi-sensorā, brīžiem poētiski-esejiskā -, uzsver citus ritmus, kas pastāv līdzās  Ballena Marine National Park mūsdienīgajam pulkstenim, un izaicina ideju par ainavas nemainīgumu. "Ballena: starp zemi un jūru" vērš uzmanību uz ģeoloģisko procesu, kas veidojis šo teritoriju, un uz nemainīgo viļņu ritmu, kas vilina un aizmiglo krastu, kontrastējot šo laicīgo pieredzi ar nacionālā parka birokrātisko ritmu.

Filmas uz kinoteātra “Splendid Palace” lielā ekrāna tiks demonstrētas 1. oktobrī no plkst. 18.00 līdz 22.00.

Kompetenta žūrija – režisore Anna Viduleja, režisors Matīss Kaža un aktrise, kostīmu māksliniece Jana Čivžele izvērtēs finālistu iesūtītos darbus.

Labākais autors saņems SIA “Cinevera LV” un SIA “Arkogints” kopā sarūpētu galveno balvu – 2000 EUR profesionālas gaismošanas un kino filmēšanas tehnikas nomai. Būs arī “people’s choice” balva- kinoteātra “Splendid Palace” Zelta karte, kura dos iespēju apmeklēt kino seansus bez maksas.

Ieejas biļešu cenas:

ar studentu apliecību EUR 5.50
Splendid palace Jauniešu Kino Akadēmijas biedriem EUR 4.50
Pārējiem EUR 8.00

Arkogints Studentu Kino Fests

Cinevera Studentu Kino Fests


– Drukāt dokumentu