Kino

Atpakaļ

KINOTEĀTRA DZIMŠANAS DIENAS SEANSS - SNIEGBALTĪTE UN SEPTIŅI RŪĶĪŠI!

Lielā zāle

Kinoteātris “Splendid Palace” atzīmēs savu 96.  dzimšanas dienu, aicinot baudīt kinoklasiku! Bet šoreiz kopā ar ģimenēm un bez vecuma ierobežojuma. Svētku vakarā, kas notiks 26. decembrī plkst. 18.00 mēs iepriecināsim publiku (un paši sevi) ar filmu, kuru par “labāko, kas jebkad uzņemta” nosauca Sergejs Eizenšteins un kuru mīlēja Čārlijs Čaplins.

Dzimšanas dienas seanss: 26.decembrī plkst. 18.00.
Papildseansi: 13.decembrī plkst. 13.00, 21.decembrī plkst. 13.00, 26.decembrī plkst.19:00 un 28. decembrī plkst. 18:00.

Volta Disneja animācijas brīnums pāri laikiem – “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši” (1937). Filma, kas savu piedzimšanu svinēja Ziemassvētkos pirms astoņdesmit diviem gadiem, ir piedzīvojusi septiņas atkārtotas iznākšanas uz lielajiem ekrāniem Amerikā, ik pa 7-10 gadiem (re-released to theaters in 1952, 1958, 1967, 1975, 1983, 1987 un 1993), izaugot katrai jaunai paaudzei! Tā ir pirmā filma pasaulē, kas ir kadru pa kadram digitalizēta un restaurēta jau 1993.gadā.

Voltam Disnejam par filmu piešķirta Amerikas kinoakadēmijas bezprecedenta balva – Oskars un 7 mazi Oskariņi.

Filma nav tikai veiksmīga brāļu Grimmu pasakas adaptācija, tas ir novatorisks kino darbs daudzās nozīmēs:
-    pirmā Disneja pilnmetrāžas animācijas filma;
-    pasakas sižets papildināts ar oriģinālmūziku un dziesmām, kas to pietuvina mūziklam.

Animācija ir gleznota ar otu. Filmēta izmantojot daudzu slāņu kameras principu (multiple camera), kad  filmas tēlus uzklāj uz vairāku slāņu caurspīdīgiem foniem, tādejādi panākot gandrīz trīsdimensiju attēla sajūtu, kas ļauj varonim būt gan tuvplānā, gan aiziet tālumā.  

Filmā izcili ir izdevušies cilvēku tēli, kas nereti ir problēma vēl mūsdienās. Spilgti izstrādāts katra rūķa raksturs un arī otrais filmas plāns ar vāverītēm, zaķīšiem, putniņiem, stirniņām un bruņurupuci.

Skatoties filmu, var pat aizmirst, ka tēli ir zīmēti!

Latvijā šo filmu katrs ir redzējis savā bērnībā, kāds melnbaltā pārkopētā nelegālā versijā, kāds VHS kasetē, kāds kinoteātrī ar diktora balsi, kāds televizorā.

Kinoteātra “Splendid Palace” dāvana un pārsteigums – klasiskā Disneja filma, kuru latviski ieskaņojuši mūsu mīļākie aktieri un kinoteātrī strādājošie darbinieki kā vienota komanda!

Skaņu studijā “ Mute” filmas lomas ierunājuši:
Sniegbaltīte – Dita Lūriņa
Karaliene – Olga Dreģe
Mednieks – Andris Keišs
Princis un stāstnieks – Raimonds Celms
Rūķīši -  Doks - Andris  Keišs
              Nīgris – Jānis Kirmuška
              Guļava – Gunārs Placēns
              Laimīgais – Laila Kirmuška
              Šķaudulis – Jānis Kirmuška
              Kautrīgais – Daira Āboliņa
              Jefiņš – Iveta Krūmiņa
Spogulis – Vineta Verika
Vāverītes, zaķīši, pelītes, putniņi, stirniņas, maitu lijas, vārnas un bruņurupucis – Āris Prisjagins, Aiga Stengrevica, Irina Pavļuka, Lelde Jevstigņejeva, Kristīne Ozoliņa, Adelīna Lenša, Iveta Krūmiņa,  Daira Āboliņa.

Ieeja: pieaugušajiem 7,00 EUR, bērniem ar saldo pārsteigumu 9,00 EUR. Biļetes jāiegādājas visiem apmeklētājiem neatkarīgi no vecuma.

Pasākuma atbalstītājs:

Skrīveru saldumi

 

– Drukāt dokumentu