Kino

Atpakaļ

DIVAS DIENAS AR INGMARU BERGMANU

Lielā / Mazā zāle
Nedēļas nogales festivāls kino „Splendid Palace” -

DIVAS DIENAS AR INGMARU BERGMANU

5. un 6. oktobrī kinoteātrī „Splendid Palace” būs iespēja noskatīties lieliskā un neatkārtojamā zviedru režisora Ingmara Bergmana filmas.

„Filma kā sapnis, kā mūzika. Neviens mākslas veids neaizsniedzas tik tālu aiz parastas apziņas, kā filma - ietiecas tieši emocijās, dziļi dvēseles krēslainajā istabā.  Ingmars Bergmans, 1987 (Laterna Magica, 1987)

„Es ļoti gribu pavēstīt, runāt par to veselumu, kas ir katrā cilvēkā. Savāda lieta, ka ikvienā no mums ir kaut kāds veselums, savākts kopums, kurā balstoties, veidojas attiecības ar citiem cilvēkiem, kā arī nodomi un centieni, nesaprašanās, maigums, satuvināšanās, spēja aizkustināt un tikt aizkustinātam, attiecību saraušana un tas, kas seko pēc tam.”
Ingmars Bergmans,1972 (Ingmar Bergman Directs, 1972) 

Programmā:
SAPŅI
5.10. LZ 20:30
6.10. MZ 17:00
 
TIK TUVU DZĪVEI
5.10. LZ 18:30
6.10. MZ 21:00 

KAILĀ NAKTS
5.10. MZ 21:00
6.10. MZ 19:00

Dokumentālās filmas:
SIEVIETES UN BERGMANS
VĪRIEŠI UN BERGMANS

5.10. MZ 19:00
6.10. MZ 15:00

KAILĀ NAKTS
Zviedrija, 1953
Drāma

Režisors: Ingmars Bergmans
Lomās: Åke Grönberg, Harriet Andersson un Hasse Ekman

Šis ir viens no Ingmara Bergmana zināmākajiem darbiem. Īsteno Bergmana pazinēju vidū, filma tiek uzskatīta par vienu no visspožākajiem dārgakmeņiem - agrīns ekspresionistisks mākslas darbs, neapstrādāts un nenospodrināts dimants.
Filma stāsta par kādu nelielu cirka kompāniju, kas apceļo Zviedrijas dienvidus 20.gs. sākumā. Katra diena ir cīņa par izdzīvošanu, pārtiku, patvērumu… un cilvēka cieņu.
Aiz cirka priecīgās atmosfēras aizsega slēpjas plaša cilvēka jūtu pasaule - kaisle, dusmas, skaudība, greizsirdība, neveiksmes, izturība, pazemojums un lepnums.. un sirsnīgu smieklu patiesā svētība. Taču joprojām rezultāts ir izrāde, un to nekad nedrīkst aizmirst..

SAPŅI
Zviedrija, 1955
Drāma

Režisors: Ingmars Bergmans
Lomās: Eva Dahlbeck, Harriet Andersson, Gunnar Björnstrand, Ulf Palme, Inga Landgré

Sievietes vienmēr spēlējušas lielu lomu Bergmana dzīvē: gan uz ekrāniem, gan skatuves, gan privātajā dzīvē. Filma ir smalka komēdija par modes biznesu: divas sievietes – fotogrāfe un modele - kuras ieskauj vīri, kolēģi, mīļākie un biznesa partneri. Taču tā nebūtu īstena Bergmana filma, ja spilgtās krāsas netiktu saskaņotas un gluži pretēji - uzsvērtas filmas tumšākās nianses. "Bergmaņa komandas" lieliskais sniegums - Eva Dahlbeck, Harriet Andersson, Gunnar Björnstrand.

TIK TUVU DZĪVEI
Zviedrija, 1958
Drāma

Režisors: Ingmars Bergmans
Lomās: Eva Dahlbeck, Ingrid Thulin and Bibi Andersson

Eva Dahlbeck, Ingrid Thulin un Bibi Andersson atveido trīs mātes dzemdību palātā. Dienām ejot, katra sieviete viena otrai atklāj savu dzīvesstāstu un slēptākās domas. Un katra cenšas pieņemt lēmumu - savu bērnu paturēt, vai nodot adopcijai.
Bergmana filmās sievietes attēlotas kā emocionāli stipras būtnes ar spēcīgu raksturu, pretēji vīriešiem, kuru loma ir drīzāk pasīva. Un arī šī filma nav izņēmums.

Dokumentālās filmas:
VĪRIEŠI UN BERGMANS

Zviedrija, 2008

Režisore: Eva Beling

“Vīrieši un Bergmans” ir veltījums vēlīnajam Ingmaram Bergmanim, kur izcili zviedru aktieri - Thommy Berggren, Börje Ahlstedt, Thorsten Flinck un Erland Josephson – diskutē par savu darbu ar Bergmani filmu uzņemšanas laukumā un teātrī. Filma piedāvā unikālu Bergmana porteru, - režisors tiek attēlots kā skolotājs un treneris, kā cilvēciska būtne un vienkārši draugs. Diskusiju vada pazīstamais zviedru filmu kritiķis Nils Petter, kas Bergmana karjerai sekojis jau no pašiem pirmssākumiem.

SIEVIETES UN BERGMANS
Zviedrija, 2008
Dokumentālā filma

Režisore: Eva Beling

Bergmans ir vairākkārt uzsvēris, cik svarīgi viņa darbā ir aktieri, un ka no tiem viņš gūst savu lielāko iedvesmu. Šis ir viens no iemesliem, kāpēc ir tik interesanti paraudzīties uz Bergmani ne tikai kā uz talantīgu režisoru, bet gan vienkārši cilvēku.
TV - programmā "Sievietes un Bergmans" satiekas vienas no spilgtākajām Bergmana aktrisēm - Gunnel Lindblom, Bibi Andersson, Pernilla August, Ellen Klinga - lai runātu par darbu kopā ar Bergmani.

Ieeja: 2.00 Ls, skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību – 1.50 Ls

Abonements uz 4 filmām – 5.00 Ls     
Atbalsta: Europa Cinemas

Pirkt abonementu

– Drukāt dokumentu