Kino

Atpakaļ

VĀCU FILMU NEDĒĻA - BERLINALE 2012 RIGA - BARBARA

Mazā zāle

Piektdien, 26.10.2012. / 18:00
Otrdien, 30.10.2012. /  20:00

Biļetes: Ls 2,50; skolēniem, pensionāriem, mākslas studentiem: Ls 1,00

Režija: Kristians Pecolds, Vācija 2012, krāsaina, 108 min.
Lomās: Nīna Hosa, Ronalds Cērfelds, Jasna Fricija Bauere, Marks Vaške, Rainers Boks u.c.

Godalgas:
Starptautiskais Berlīnes kinofestivāls 2012:  Sudraba lācis par labāko režiju
Vācijas Kinobalva 2012: Sudraba Lola par labāko spēlfilmu

Tieši deviņus gadus pirms mūra krišanas. Berlīnes ārste Barbara bija pieprasījusi atļauju izbraukt no VDR. Viņa tika apcietināta un pēc atbrīvošanas 1980. gada vasarā par sodu pārcelta darbā uz kādu provinces slimnīcu. Kamēr viņas iemīļotais no Rietumiem gatavo bēgšanu pa Baltijas jūru, Barbara, daudzkārt novērota un bieži kontrolēta, strādā bērnu ķirurģijā. Viņas jaunais šefs Andrē šķiet sadarbojamies ar valsts drošības dienesta līdzstrādniekiem – taču cik tālu viņš ietu, ja lieta kļūtu nopietna? Vismaz Barbaras iestāšanos par jauno savrupnieci Stellu viņš šķiet akceptējam. Vai Andrē ir iemīlējies savā kolēģē?
Bēgšanas dienā Barbara pieņem lēmumu, kas tikai nosacīti ir pārsteidzošs.

Kristiana Pecolda filma ir rāma, neuztraukta un bez nosacījumiem precīza filma par dzīvi VDR – tālu prom no visiem ideoloģiskajiem diskursiem.

Filma vācu valodā, subtitri angļu valodā, sinhrons tulkojums latviešu valodā.
Mājas lapa:  
www.barbara-der-film.de

_______________________________________________________________________________________________

8. Berlināle Rīgā! 26.oktobrī kino "Splendid Palace" sāksies 8. Berlīnes kinofestivāla filmu nedēļa Rīgā. Goethe-Institut Riga un kino "Splendid Palace" no 26.oktobra līdz 1. novembrim septiņu dienu laikā piedāvās septiņas dažādas jaunākās vācu filmas (ar sinhronu tulkojumu latviešu valodā).

Tostarp

2012. gada Berlīnes starptautiskā festivāla sudraba godalgas ieguvēju nominācijā Labākā režija Kristiana Pecolda filmu BARBARA - rāmu, neuztrauktu un bez nosacījumiem precīzu filmu par dzīvi VDR tikai 9 gadus pirms Berlīnes mūra krišanas;  Sebastiana Groblera LIELAIS SAPNIS – patiesu stāstu par laiku, kad Vācijas medijos futbols vēl tika saukts par „angļu slimību“;  atbruņojoši traģikomisko Kristiana Cīberta TRĪSCETURTDAĻMĒNESS, kā arī vācu režisora Rolanda Emmeriha AUTORS ANONĪMS  - filmu, kas sniedz vēl vienu iespējamu atbildi uz senu jautājumu, proti, kurš bija autors lugām, kas tiek piedēvētas Viljamam Šekspīram.  
Šoreiz īpašs piedāvājums arī jaunākajiem kino skatītājiem – Volfganga Groosa PRIEKŠPILSĒTAS KROKODILI 3, kas ļauj izsekot nešķiramās kompānijas jaunākajiem  piedzīvojumiem.  

Biļešu iepriekšpārdošana kino SPLENDID PALACE biļešu kasēs no 19. oktobra no plkst. 15:00.
Biļešu cenas:
•    2.50 Ls
•    Skolēniem, pensionāriem, kino Savienības biedriem, Latvijas Kultūras akadēmijas studentiem, Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem, Latvijas Mūzikas akadēmijas studentiem – 1.00 Ls
•    uz filmu PRIEKŠPILSĒTAS KROKODILI 3  - 1.00 Ls

Filmas vācu/angļu valodā; titri angļu valodā; sinhrons tulkojums latviešu valodā.

Aktuālā informācija par seansiem un filmām internetā: www.goethe.de/riga

– Drukāt dokumentu