Kino

Atpakaļ

VĀCU FILMU NEDĒĻA - BERLINALE 2012 RIGA - AUTORS ANONĪMS

Mazā zāle

Svētdien, 28.10.2012. / 18:00
Trešdien, 31.10.2012. /  20:00

Biļetes: Ls 2,50; skolēniem, pensionāriem, mākslas studentiem: Ls 1,00

Režija: Rolands Emmerihs, ASV/Vācija/Lielbritānija 2011, krāsaina, 130 min.
Lomās: Riss Ivans, Vanesa Redgreiva, Džoelija Ričardsone, Reifs Spols, Deivids Tjūliss u.c.

Godalgas:
Vācijas Kinobalva 2012:  apbalvojumi 6 kategorijās (Labākais operatora darbs, Labākā montāža, Labākā scenogrāfija, Labākie tērpi, Labākais grims, Labākā skaņa),
Oskara balva 2012: nominācija Labākie tērpi

Elizabetes laika Anglijas politiskās čūsku bedres kulisēs filma spekulē par jautājumu, kas jau daudzus gadsimtus nodarbina neskaitāmus zinātniekus un gudras galvas, sākot no Marka Tvena un Čārlza Dikensa līdz Henrijam Džeimsam un Zigmundam Freidam. Proti, kurš bija autors lugām, kas tiek piedēvētas Viljamam Šekspīram? Par to diskutējuši daudzi un dažādi eksperti, ir sarakstītas grāmatu grāmatas, un zinātnieki visu savu dzīvi veltījuši uzdevumam pierādīt vai apstrīdēt teorijas, kas apvij Anglijas literatūras slavenāko darbu autorību. Filma „Autors anonīms“ sniedz vēl vienu iespējamu atbildi un koncentrējas uz laiku, kad politiskās intrigas, aizliegti mīlas sakari karaliskajā galmā un alkatīgu aristokrātu mahinācijas, cenšoties sagrābt troņa varu, atspoguļojas vienā no visneparastākajām vietām  – uz Londonas skatuves.

Filma vācu valodā, subtitri angļu valodā, sinhrons tulkojums latviešu valodā.
Mājas lapa:
http://www.anonymus-film.de/

_______________________________________________________________________________________________

8. Berlināle Rīgā! 26.oktobrī kino "Splendid Palace" sāksies 8. Berlīnes kinofestivāla filmu nedēļa Rīgā. Goethe-Institut Riga un kino "Splendid Palace" no 26.oktobra līdz 1. novembrim septiņu dienu laikā piedāvās septiņas dažādas jaunākās vācu filmas (ar sinhronu tulkojumu latviešu valodā).

Tostarp

2012. gada Berlīnes starptautiskā festivāla sudraba godalgas ieguvēju nominācijā Labākā režija Kristiana Pecolda filmu BARBARA - rāmu, neuztrauktu un bez nosacījumiem precīzu filmu par dzīvi VDR tikai 9 gadus pirms Berlīnes mūra krišanas;  Sebastiana Groblera LIELAIS SAPNIS – patiesu stāstu par laiku, kad Vācijas medijos futbols vēl tika saukts par „angļu slimību“;  atbruņojoši traģikomisko Kristiana Cīberta TRĪSCETURTDAĻMĒNESS, kā arī vācu režisora Rolanda Emmeriha AUTORS ANONĪMS  - filmu, kas sniedz vēl vienu iespējamu atbildi uz senu jautājumu, proti, kurš bija autors lugām, kas tiek piedēvētas Viljamam Šekspīram.  
Šoreiz īpašs piedāvājums arī jaunākajiem kino skatītājiem – Volfganga Groosa PRIEKŠPILSĒTAS KROKODILI 3, kas ļauj izsekot nešķiramās kompānijas jaunākajiem  piedzīvojumiem.  

Biļešu iepriekšpārdošana kino SPLENDID PALACE biļešu kasēs no 19. oktobra no plkst. 15:00.
Biļešu cenas:
•    2.50 Ls
•    Skolēniem, pensionāriem, kino Savienības biedriem, Latvijas Kultūras akadēmijas studentiem, Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem, Latvijas Mūzikas akadēmijas studentiem – 1.00 Ls
•    uz filmu PRIEKŠPILSĒTAS KROKODILI 3  - 1.00 Ls

Filmas vācu/angļu valodā; titri angļu valodā; sinhrons tulkojums latviešu valodā.

Aktuālā informācija par seansiem un filmām internetā: www.goethe.de/riga

– Drukāt dokumentu