Kino

Atpakaļ

VĀCU FILMU NEDĒĻA - BERLINALE 2012 RIGA - ČETRAS DIENAS MAIJĀ

Mazā zāle

Pirmdien, 29.10.2012. / 20:00
Trešdien, 31.10. 2012. /  18:00

Biļetes: Ls 2,50; skolēniem, pensionāriem, mākslas studentiem: Ls 1,00

Režija: Āhims fon Borīss, Vācija  2010/2011, krāsaina, 95 min.
Lomās: Pāvels Vencela, Aleksejs Guskovs, Ivans Švedofs u.c.

Godalgas:
Vācijas Kino um mediju novērtēšanas institūcijas piešķirtais novērtējums „Īpaši vērtīga“

Stāsts liek aizrauties elpai. Četras dienas pirms Otrā pasaules kara beigām Vācijā. Padomju kapteinis, kurš ar savu izlūku patruļu ieņem bāreņu namu pie jūras; vācu vērmahta vienība, kas apmetusies nometnē pludmalē; slepena mīlestība, kas uzplaukst pretēji visām konvencijām. Visi ir noguruši no karošanas, tikai trīspadsmitgadīgais bārenis Pēters, kurš grib pierādīt sevi kā varoni, visiem spēkiem un ar viltu mēģina sarīdīt abas nometnes. Taču kādā brīdī viņam jāatzīst, ka īstais pretinieks jau sen uzglūn no citas puses, bet škietamajā ienaidniekā viņš ir ieguvis tēvišķīgu draugu. Šoreiz robeža nav novilkta starp draugu un ienaidnieku, bet gan tikai starp labo un ļauno.
„Četras dienas maijā“ ir stāsts par cilvēcības atgriešanos pēc tumšajiem gadiem. Tā ir filma par piedošanu, cieņu, aizspriedumu pārvarēšanu, draudzību un mīlestību.

Filma vācu valodā, subtitri angļu valodā, sinhrons tulkojums latviešu valodā.
Mājas lapa:
www.4tageimmai.x-verleih.de
_______________________________________________________________________________________________

8. Berlināle Rīgā! 26.oktobrī kino "Splendid Palace" sāksies 8. Berlīnes kinofestivāla filmu nedēļa Rīgā. Goethe-Institut Riga un kino "Splendid Palace" no 26.oktobra līdz 1. novembrim septiņu dienu laikā piedāvās septiņas dažādas jaunākās vācu filmas (ar sinhronu tulkojumu latviešu valodā).

Tostarp

2012. gada Berlīnes starptautiskā festivāla sudraba godalgas ieguvēju nominācijā Labākā režija Kristiana Pecolda filmu BARBARA - rāmu, neuztrauktu un bez nosacījumiem precīzu filmu par dzīvi VDR tikai 9 gadus pirms Berlīnes mūra krišanas;  Sebastiana Groblera LIELAIS SAPNIS – patiesu stāstu par laiku, kad Vācijas medijos futbols vēl tika saukts par „angļu slimību“;  atbruņojoši traģikomisko Kristiana Cīberta TRĪSCETURTDAĻMĒNESS, kā arī vācu režisora Rolanda Emmeriha AUTORS ANONĪMS  - filmu, kas sniedz vēl vienu iespējamu atbildi uz senu jautājumu, proti, kurš bija autors lugām, kas tiek piedēvētas Viljamam Šekspīram.  
Šoreiz īpašs piedāvājums arī jaunākajiem kino skatītājiem – Volfganga Groosa PRIEKŠPILSĒTAS KROKODILI 3, kas ļauj izsekot nešķiramās kompānijas jaunākajiem  piedzīvojumiem.  

Biļešu iepriekšpārdošana kino SPLENDID PALACE biļešu kasēs no 19. oktobra no plkst. 15:00.
Biļešu cenas:
•    2.50 Ls
•    Skolēniem, pensionāriem, kino Savienības biedriem, Latvijas Kultūras akadēmijas studentiem, Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem, Latvijas Mūzikas akadēmijas studentiem – 1.00 Ls
•    uz filmu PRIEKŠPILSĒTAS KROKODILI 3  - 1.00 Ls

Filmas vācu/angļu valodā; titri angļu valodā; sinhrons tulkojums latviešu valodā.

Aktuālā informācija par seansiem un filmām internetā: www.goethe.de/riga

– Drukāt dokumentu