Kino

Atpakaļ

NIMFOMĀNE

Lielā zāle

Dānija, Vācija, Francija, Lielbritānija, 2014
Drāma
Garums: 110 min.

Režisors: Lars von Trier

Lomās: Charlotte Gainsbourg, Stellan Skarsgård, Shia LaBeouf, Jamie Bell, Uma Thurman, Willem Dafoe, Stacy Martin, Christian Slater

Aukstā ziemas vakarā kāds vientuļš kungs atrod uz ielas smagi piekautu sievieti un aizved viņu uz savām mājām. Vīrietis apkopj sievietes brūces, bet viņa tikmēr vaļsirdīgi un atklāti stāsta viņam par savu erotikas piesātināto dzīvi...

Dānijas spilgtākais un skandalozākais režisors Larss fon Trīrs, kurš ir arī filmas scenārija autors, „Nimfomānes" stāstu ietvēris divās daļās un astoņās nodaļās. Divdaļīgā drāma „Nimfomāne" ir noslēdzošais posms Trīra tā dēvētajā „Depresijas triloģijā" līdzās drāmām „Antikrists" un „Melanholija", kas veido sižetiski nesaistītu, taču noskaņas ziņā vienotu ciklu. Visās trijās filmās galvenās lomas tēlotāja ir Šarlote Geinsbūra.

„Dāņu kino režisors Nr.1., kurš pats nekautrīgi uzskata, ka ir labākais Eiropā, Lars fon Trīrs, ar savu enerģētiku un, protams, jauno filmu „ Nimfomāne” sasniedzis arī mūs! Neceriet uz vieglu baudu kino zālē, jo Trīrs ir negants gan savos jokos, gan zemtekstos. Toties izcils psihologs un manipulators ar cilvēku instinktiem, bailēm un seksualitāti. Viņš rada emocionāli ietilpīgas lomas aktrisēm, kuras pēc filmas beigām vai nu viņu ienīst vai dievina un visu piedod. „Nimfomāne” viņš spēlējas ar jēdzienu pornogrāfija, bet pierāda, ka tas var izskatīties gan kā komēdija, gan kā naiva pasaka, gan kā eksistenciāla drāma. Visvairāk jau – pēdējais”, tā kinokritiķe Daira Āboliņa.


Drāmā „Nimfomāne", kurā netrūkst arī atklātu seksuālu ainu, Geinsbūras ekrāna partneri ir tādas zvaigznes kā Stelans Skarsgards, Šaija Labafs, Džeimijs Bells, Steisija Mārtina, Kristians Sleiters, Uma Tūrmane, Vilems Defo un citi.

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.


Vecuma ierobežojums: 18+

Pirmizrāde 7. martā!

NB! Studentu biļete derīga tikai uzrādot studentu apliecību!

NB! Ievērojot filmas klasifikācijas indeksu (18+), informējam, ka iegādāties biļeti un apmeklēt filmu var persona, kura nav jaunāka par 18 gadiem.


– Drukāt dokumentu