Jaunumi

Valsts svētkos kinoteātrī Splendid Palace būs īpaša filmu programma

Sagaidot Valsts svētkus, kinoteātrī Splendid Palace (Elizabetes ielā 61) tiks demonstrēta īpaša svētku programma.

Sestdien, 16.novembrī notiks režisoru Zigurda Vidiņa, Daiņa Kļavas, Ivara Zviedra un Ineses Kļavas, Mārtiņa Grauda, Dāvja Kaņepes jauno dokumentālo īsfilmu pirmizrādes – LTV izsludinātā konkursa „Latvijas kods. Latvijai 95. Latvija šodien” uzvarētāju darbi, kas tapuši kā māksliniecisks mūsdienu Latvijas portretējums un veltījums mūsu valsts 95. gadadienā. Filmu pirmizrādes uz lielā ekrāna – sestdien, 16.novembrī divos seansos – pl.16.00 un 18.00.

Vācu kino klubs: „Pasaules mērīšana”

Vēlāk vēsturē iegājušie Aleksandrs fon Humbolts un Karls Frīdrihs Gauss pirmo reizi satiekas kā bērni. Lielākas atšķirības starp abiem nebūtu iespējamas. Fon Humbolts ir no dižciltīgas ģimenes, rados ar hercogu un ilglaicīgi viesojas galmā. Viņš grib tik ārā pasaulē, taču viņa bagātā māte viņu nelaiž. Gauss nāk no nabadzīgākas ģimenes, taču viņš ir matemātikas ģēnijs un tādā veidā iegūst hercoga stipendiju.

Spožā KINO tārpiņa skola

Sestdien, 9.novembrī pl.11.00 uz kinoteātri Splendid Palace aicināti jaunākie kinoskatītāji, lai kopā ar Spožo KINO tārpiņu mācītos veidot paši savu KINO!

KINO tārpiņš ir gudrs un daudz pieredzējis. Tas tāpēc, ka viņa mājas ir tur, kur jau gandrīz simts gadus dzīvo KINO – kinoteātrī Splendid Palace. Viņš ir noskatījies vairākus tūkstošus filmu no visas pasaules un vislabāk zina, kā KINO top...

JAU NOPĒRKAMAS BIĻETES UZ „PŪT VĒJIŅI! FILMAS ARHEOLOĢIJA” PIRMIZRĀDI

Tas ir pirmais un vienīgais latviešu kino mēģinājums ekranizēt kādu no Raiņa darbiem. Tas bija lemts režisoram Gunāram Piesim, cilvēkam ar smagu raksturu un sarežģītu radošo likteni. Daudziem tā gada karstā vasara filmas uzņemšanas laukumā kļuva neaizmirstama uz mūžu: kādam ar uzplaukušu mīlestību, kādam ar mākslas brīnuma apjausmu, vēl kādam ar nervu sabrukumu...

Kinolektorijā „Tas, ko Tu nedrīksti nezināt” 06.11. „Šīs bīstamās balkona durvis” un Dāvja Sīmaņa lekcija

LKA Rīgas Kino muzeja un kino „Splendid Palace” rīkotā kinolektorija “Tas, ko Tu nedrīksti nezināt X: Latviešu variants" otrā filma 06.11. plkst. 19.00 kino “Splendid Palace” (Lielajā zālē) – Dzidras Ritenbergas kino režijas debija “Šīs bīstamās balona durvis” (1976). Pirms filmas lekciju lasīs kino režisors un teorētiķis Dāvis Sīmanis.

Ola Onabule & Mirage Jazz Orchestra

No intīmiem čukstiem līdz satriecošai eksplozivitātei, balss tembrs, kas sasniedz vistālākās augsto un zemo nošu emocionālās robežas.

29. un 30. novembrī Rīgas publikas sirdis sildīs un ausis priecēs harizmātiski valdzinošais nigēriešu izcelsmes britu dziedātājs Ola Onabule un lieliskais Mirage Jazz Orchestra.

9. Berlināle Rīgā!

1.11.2013 kino SPLENDID PALACE sāksies 9. Berlīnes kinofestivāla filmu nedēļa Rīgā. Goethe-Institut Riga un kino SPLENDID PALACE no 1.11. – 07.11.2013. septiņu dienu laikā piedāvās septiņas dažādas jaunākās vācu filmas (ar sinhronu tulkojumu latviešu valodā).– Drukāt dokumentu