Jaunumi

Kinoteātrim Splendid Palace 90

25.oktobrī, godinot vēsturisko kinoteātri Splendid Palace, uz svinīgu tā jubilejas pasākumu tika aicināta virkne latviešu kultūras vides pārstāvju, tostarp visu paaudžu kinocilvēki - aktieri, režisori, kinooperatori un citi, kuru radītie darbi priecējuši un turpina priecēt Latvijas kinoskatītājus. Starp svētku viesiem bija arī starptautiskās kinoteātru organizācijas Media Salles vadītāja Elisabetta Brunella. Viņas vadītās organizācijas misija ir popularizēt un rūpēties par Eiropas kino izdzīvošanu un vēsturisko kinoteātru saglabāšanu strauji pieaugošās kinoindustrijas tehnoloģiju un multipleksu konkurences vidū.

Ola Onabule & Mirage Jazz Orchestra

From an intimate whisper to an earth-shaking explosion, ivory timbre, that easily reaches the most emotional extremes of both high and low notes
On November 29th and 30th the charismatically captivating Nigerian born British singer Ola Onabule and the amazing Mirage Jazz Orchestra will please the hearts and ears of the audience in Riga.

Splendid Palace senioru seansā oktobrī – biogrāfiska filma par princesi Diānu

Šomēnes kinoteātris Splendid Palace Senioru seansā 29.oktobrī pl.13.00 cienījama vecuma skatītājus aicina noskatīties romantisku, biogrāfisku drāmu par pasaulē tik mīlēto Velsas princesi – „Diāna”.
Režisora Olivera Hiršbīgela (Oliver Hirschbiegel) jaunākā filma ir stāsts par Velsas princeses Diānas pēdējiem diviem dzīves gadiem un viņas attiecībām ar ķirurgu Hasnatu Hanu. Viena no pasaules apbrīnotākajām sievietēm, kuras dzīvē atlika maz vietas privātumam, uzdrīkstējās ļauties attiecībām, kas beidzās tikai dažas nedēļas pirms traģiskās autoavārijas 1997.gadā, Parīzē. Tiek uzskatīts, ka tieši Hasnats Hans bijis Diānas mūža mīlestība...

No 18.oktobra kino Viesistabā biogrāfisko filmu izlase „Cilvēki. Laikmeti. Leģendas”

No 18.oktobra kinoteātros visā Latvijā sāk demonstrēt Olivera Hiršbīgela (Oliver Hirschbiegel) romantisko drāmu „Diāna”. Vienlaikus ar biogrāfiskās filmas pirmizrādi kinoteātra Lielajā zālē, no piektdienas Splendid Palace Viesistabā būs skatāma kino izlase par slavenām, vēsturiskām personībām - „Cilvēki. Laikmeti. Leģendas”. Mēneša garumā skatītāji varēs dzīvot līdzi spilgtiem dzīvesstāstiem tādās kritiķu un kinoakadēmiju atzinīgi novērtētās filmās kā Toma Hūpera „Karaļa runa” (The Kings Speech), „Dzelzs lēdija” (The Iron Lady), „Hercogiene” (The Duchees), „Manis tur nav” (I’m not there), Renuārs (Renoir) un citās.

Psiholoģiskā kino seansi Splendid Palace

Šomēnes, no 5. Līdz 24.oktobrim, Latvijā notiek pirmās psiholoģijas dienas, kuru laikā paredzēti daudzveidīgi semināri, konferences, meistardarbnīcas, atvērtas lekcijas, bezmaksas konsultācijas un psiholoģiskā kino seansi. Pasākumi paredzēti gan psiholoģijas profesionāļiem, gan sabiedrībai kopumā. Psiholoģijas dienu organizēšanā iesaistījušās psihologu nevalstiskās organizācijas un augstskolas, kurās apgūstama psihologa izglītību.

DIĀNA

Stāsts par Velsas princeses Diānas pēdējiem diviem dzīves gadiem un viņas attiecībām ar ķirurgu Hasnatu Hanu. Viena no pasaules apbrīnotākajām sievietēm, kuras dzīvē atlika maz vietas privātumam, uzdrīkstējās ļauties attiecībām, kas beidzās tikai dažas nedēļas pirms traģiskās autoavārijas 1997.gadā, Parīzē. Tiek uzskatīts, ka tieši Hasnats Hans bijis Diānas mūža mīlestība...

Līdz 17. oktobrim Splendid Palace Jaunajā zālē Vudija Allena filmu vakari

No šīs nedēļas lielākajos Latvijas kinoteātros sāk demonstrēt jaunāko no Vudija Allena filmām - „Jasmīnas stāsts” (Blue Jasmine), savukārt kinoteātris Splendid Palace režisora daiļrades cienītājiem šomēnes sagatavojis vēl kādu notikumu – no 13.septembra līdz 17.oktobrim kino Jaunajā zālē, nomainot Silto vasaras vakaru repertuāru, ik vakaru varēs baudīt Vudija Allena pēdējās desmitgades labāko filmu izlasi.

Manhetenas īsfilmu festivāla filmu skate

Š.g.4.oktobrī plkst.19:00 Rīgas kinoteātrī Splendid Palace tiks demonstrēta pasaulē lielākā īsfilmu festivāla Manhattan Short (Ņujorkas, ASV) 2013.gada konkursa programma, kas sastāv no 10 īsfilmām finālistēm no visas pasaules. Simtiem tūkstošu skatītāju 300 pilsētās 6 kontinentos būs vienoti ar kopīgu mērķi – nobalsot par labāko filmu no desmit festivāla finālistēm. Pirmoreiz 16 gadu ilgajā festivāla pastāvēšanas laikā notiks balsošana, ne tikai par labāko filmu, bet arī par labāko lomas izpildījumu.– Drukāt dokumentu